David Pabiška se usadil na 2. místě hodnocení jezdců bez asistence Original by Motul

První etapa Dakaru 2021 zavedla účastníky z Jeddahu do Bishy. Po 311 kilometrech spojovací sekce, čekalo na závodníky 277 měřených kilometrů, následovaným již jen krátkým 31 kilometrovým přejezdem do bivaku.

Vzhledem k porci kilometrů, které pořadatel na dnešní den připravil, byl start na přejezd z Jeddahu naplánován pro první motocykly již po 4 hodině ranní. Na všechny tak čekalo brzké vstávání a dlouhý přesun.

Mohlo by vás zajímat:  Michek na DAKARu zázračně ustál 30metrový let

Rychlostní test byl plný nástrah a nejeden z jezdců si vylámal zuby, ať již na navigačních záludnostech, nebo na velmi náročných kamenitých trialových pasážích.

David Pabiška se držel po celou etapu v průběžném pořadí okolo 40 místa a kromě dvou lehkých pádů, při kterých i poprvé vyzkoušel funkčnost airbagové vesty, nezaznamenal žádný problém.

David Pabiška:  Navigačně to bylo docela složité a po dvou letech jsem se stále hledal. Potřeboval jsem také otestovat, co vydrží pneumatiky, kterých máme v naší kategorii omezený počet, ale vydržely víc, než jsem čekal, tak snad to bude dobré. Kamenité pasáže byly náročné, několikrát jsem spadnul, ale nic se mi naštěstí nestalo, jsme v bivaku a můžeme se pustit do servisu. S výsledkem jsem spokojený, pokud budu každý den okolo 40. místa, bude to fajn.

David dojel nakonec na 38. místě a celkovém hodnocení mu patří 37. příčka. Stejně jako David, nastupoval do dlouhé dakarské etapy Ruda po dvou letech.

Rudolf Lhotský: Už jsem se těšil, až to nastane. Na úvod to byla ta správná etapa se vším, co k tomu patří – ranní vstávání, dlouhý přejezd, těžká navigace, kamenité úseky.  Poprvé jsem zažil přípravu roadbooku až 20 minut před startem a to je na mě trochu hektické. Jelo se mi ale dobře, moc jsem si to užil a radost mi nekazí ani lehký pád, při kterém jsem rozbil držák na roadbook, takže jdu měnit a spravovat.

Mohlo by vás zajímat:  Neuvěřitelné druhé místo Tobyho Price v osmé etapě

Ruda obsadil v etapě 52. místo a v celkovém hodnocení je 53. V hodnocení jezdců bez asistence Original by Motul se David Pabiška usadil na 2. místě (+4min 56s) a Rudovi Lhotskému patří 9. pozice (+48 min 46 s).

Dnes čeká na jezdce celkem 682 kilometrů, ze kterých je plných 457 měřených.

Zdroj a foto: Jantar Team