Další slibný výsledek zajel na DAKARu 2021 Pablo Quintanilla

Pablo Quintanilla zajel na Rallye Dakar 2021 další silný výsledek a umístil se na 10. místě v rychlostní šestce závodu. Jezdec Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing dokončil měřený speciál bez incidentů pouhých šest a půl minuty na vítěze etapy. Solidní den v poušti si užil také jeho týmový kolega Luciano Benavides.

Jelikož jezdci před sobotním odpočinkovým dnem konečně zabrali, zkrácená 688 km dlouhá šestá etapa zahrnovala rychle měřený speciál 347 km, tvořený téměř výhradně písečnými tratěmi a dunami. Quintanilla měl v úmyslu stáhnout čas svým soupeřům a plánoval silný start hned od začátku speciálu, aby se dotáhl na jezdce vpředu. Navzdory tomu, že se v průběhu etapy nedopustil žádných chyb, vysoké průměrné rychlosti na trati, přidané ke konzistenci nejlepších uchazečů, znesnadňovaly hvězdě na Husqarně FR 450 Rallye získat jakoukoli výhodu. Díky rozdělení top-17 na méně než 10 minut se jeho prioritou brzy stalo bezpečné zakončení bez nehody. Když skončil 10., Pablo se také posunul na 10. místo v prozatímním pořadí a nyní si bude moci užít těžce vydělaný den odpočinku.

Benavides také podal bezchybný výkon a jel velkou část etapy jako součást skupiny. Luciano se také spokojil s bezpečným cílem svého prvního týdne závodění na Dakaru 2021 a byl spokojený se svým výkonem, a to navzdory tomu, že pozice nebyla úplně to, na co mířil. Mladý Argentinec, který v celkovém pořadí zaostal za týmovým kolegou Quintanillou o necelé dvě minuty, je přesvědčený, že v druhé polovině závodu vyšplhá žebříčku.

Pablo Quintanilla: „Dnešek byl poslední den před dnem odpočinku.“ Bylo to docela těžké, většinou jsme jeli mezi dunami a údolími. Jsem potěšen tím, jak jsem jel, a jsem rád, že teď máme konec dne. První týden byl dobrý, naštěstí to proběhlo bez problémů – cítím se dobře a neměl jsem žádné velké pády. Před námi zbývá ještě šest dní, takže nás čeká ještě hodně jízdy. “

Luciano Benavides: „Je to první týden a další těžký den.“ Celá scéna byla tvořena pískem, s několika dunami a některými rozbitými sjezdovkami. Trochu jsem se snažil najít dobrý rytmus dnes, ale nakonec to nebylo tak špatné, protože jsme stále v boji a ne příliš daleko za nejlepšími kluky. Mám dobrou startovní pozici pro maratónskou etapu, takže po dni odpočinku to zkusím znovu a doufám, že vymyslím ještě něco a posunu se o několik pozic. “

Zdroj a foto: Husqvarna Motorcycles GmbH