Další pozitivní výsledek etapy pro Laiu Sanz

Laia Sanz, která absolvovala další fyzicky náročnou etapu Rallye Dakar 2021, se po další solidní jízdě v poušti probojovala mezi 20 nejlepších v celkové prozatímní klasifikaci. Rozjela se v deváté etapě rychlým tempem a dosáhla prvního waypointu, než se dostala do prachu, který zanechali konkurenti před ní. Trochu snížila rychlost kvůli prachu a malému nárazu. Její změna tempa se jí vyplatila, když úspěšně dokončila etapu na 23.místě, což se rovnalo jejímu nejlepšímu výsledku letošní rallye.

Laia Sanz: „Dnešek byl těžký! Musela jsem jezdit v prachu mnoho kilometrů, takže jsem musela být opatrná. Etapa prošla mnoha říčními koryty a skalami, kde jsem při malém nárazu vyzkoušela můj airbag. Byla jsem v pořádku a rozjela se znovu, ale pak jsem projela kolem několika kluků, kteří byli po havárii ošetřováni, a tak jsem se rozhodla udržovat stabilní tempo bez rizika a naštěstí dojela do cíle bez dalšího přerušení.“

Stejně jako v předchozích etapách na Dakaru, devátá etapa představovala technický terén, který bohužel překvapil mnoho jezdců, včetně Laie. K aktivaci jejího airbagu stačil malý náraz, ale španělská rallyová hvězda naštěstí vyvázla bez úhony. Poté Sanz projela kolem několika jezdců, kteří dostávali lékařskou pomoc, a rozhodla se pro stabilní jízdu do cíle etapy v Neomu.

10. etapa Rallye Dakar 2021 začíná epickými výhledy na pobřeží Rudého moře. Scenérie se však brzy změní, scéna míří do vnitrozemí a klikatí se skalnatým údolím.. Dokončení 342 kilometrů rychlostní zkoušky bez poškození bude velmi důležité před nejdelším speciálem celé akce, který přichází hned následující den.

Zdroj a foto: GASGAS Motorcycles GmbH