Dakar 2020 se nezadržitelně blíží a vrací se i Posedlost Dakarem

Začal předprodej vstupenek na akci Posedlí Dakarem. Martin Macík a Jan Brabec se tak bezprostředně po návratu z Dakaru 2020 v Saudské Arábii opět potkají se svými fanoušky, aby se podělili o čerstvá dobrodružství. Setkání s českými závodníky v lednu a únoru 2020 proběhnou v Praze, Brně, Bratislavě, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Plzni, Jablonci nad Nisou, Zlíně, Sedlčanech a Ostravě. Nezveřejněné onboardy i další videa ze zákulisí závodu, promítaná na velkoplošná plátna, neuvěřitelné historky a svérázný humor obou hlavních aktérů provedou diváky dalším ročníkem nejnáročnějšího motoristického závodu na světě.

Bude co zažít a taky o čem vyprávět. Nudit se určitě nebudeme my s Brabčákem, ani diváci, kteří za námi přijdou na Posedlé Dakarem,“ vzkazuje Martin Macík. „Na minulém Dakaru nás fanoušci strašně moc drželi a podporovali. Věděli jsme, že i za ně musíme dojet do cíle. I přes všechny držkopády a další komplikace bylo jasné, že my to musíme dojet a oni odfandit. Znovu za to děkujeme. Těšíme se, že to společně dáme i v Saudské Arábii, a ve zdraví se pak sejdeme na Posedlých Dakarem,“ vzkazuje Jan Brabec.

Mohlo by vás zajímat:  Podmol začal Řeckou rallye desátým místem

Než se ale rozjede lednový Dakar, tým Big Shock Racing absolvuje od 3. do 9. října nejnáročnější část přípravy, týdenní Rallye du Maroc. Zde budou mít mechanici poslední možnost ladit Macíkův nový kamion, kterému nikdo neřekne jinak než Karel.

Brabec se ale rozhodl pro nečekaný krok, kterým překvapil všechny, kteří znají jeho kaskadérskou náturu. Vynechá marocký závod, aby mohl dokončit rehabilitaci a neohrozil tak svůj start na příštím Dakaru. „Rozhodl jsem se vypustit Maroko. Nechci to pokoušet. Mám plnou nohu šroubů, takže rozumnější teď bude dál tu řádit s fyzioterapeuty a trenérem. Chci se poctivě připravit na Dakar,“ vzkazuje Brabec.         

 Po návratu z Maroka už přijdou na řadu poslední úpravy před prosincovým odesláním Macíkova kamionu, motorky Jana Brabce, pojmenované po babičce Anežka, bydlíku a dalších doprovodných vozů do Saudské Arábie. Na konci prosince tým Big Shock Racing odletí do města Džidda, kde Dakar 5. ledna 2020 startuje.