CUPRA Austria bude oficiálním partnerem mobility pro KTM tým Grand Prix

Red Bull KTM Factory Racing se pro sezónu MotoGP 2023 spojil se stylovou a moderní automobilovou značkou CUPRA. CUPRA Austria bude oficiálním partnerem mobility pro tým Grand Prix a jeho sedmou kampaň v rámci startovního roštu mistrovství světa.

MotoGP 2023 je jen otázkou týdnů a bude zahrnovat nejdelší kalendář v historii tohoto sportu s 21 koly v 19 zemích, který poběží od března do listopadu a poprvé představí nový závodní formát ‚Sprint‘. Soutěž 2022 se odhrávala před téměř 2,5 miliony diváků na okruzích napříč kontinenty. Red Bull KTM Factory Racing jsou od roku 2017 členy MotoGP na plný úvazek a poslední tři roky po sobě vyhráli Grand Prix a nasbírali 18 umístění na stupních vítězů se svými stroji KTM RC16.

Mohlo by vás zajímat:  Harley-Davidson představuje nové motocykly 2023 - výroční modely i naprosté novinky

Zatímco se celý tým a továrna připravují na nadcházející období, spojenectví s CUPRA znamená další oceňovaný přírůstek mezi oficiální partnery Red Bull KTM. Značka CUPRA se zrodila v roce 2018 a se současnou vizí sportovnosti dokonale zapadají do přístupu KTM k MotoGP. Red Bull KTM s jezdci Bradem Binderem a Jackem Millerem usilujícím o vyznamenání v roce 2023 se bude v nadcházející sezóně spoléhat na podporu a přítomnost značky CUPRA.

Pit Beirer, ředitel KTM Motorsports: „Sezóna MotoGP 2023 bude pro KTM sedmým rokem v nejvyšší kategorii motocyklových závodů. Brad Binder a Jack Miller, stejně jako celý tým, jsou ve startovních blocích pro vzrušující a náročnou sezónu. Jsme pozitivní ohledně nejlepších možných výsledků s naší KTM RC16, která byla pro rok 2023 kompletně přepracována a v prvních testech udělala velmi slibný dojem. Spolupráce s CUPRA nyní znamená více dynamiky od živé mladé značky. Těšíme se na společnou sezónu MotoGP a na několik významných událostí, jako je naše domácí Grand Prix na Red Bull Ringu.“

Mohlo by vás zajímat:  Moto Guzzi V100 Mandello

Timo Sommerauer, manažer prodeje a marketingu CUPRA Austria: „CUPRA a KTM jsou dvě nadějné a úspěšné trendy značky, které se zaměřují na hodnoty, jako je výkon, inovace, perspektivní design a udržitelnost. Jsme velmi hrdí na partnerství s tímto týmem, který dokonale přenese značku CUPRA do nejprestižnější série motocyklových závodů. Závodění je jádrem DNA CUPRA a díky přítomnosti značky v MotoGP oslovíme různorodé publikum, které je nadšené technologiemi a inovacemi.