Co se skrývá uvnitř elektromotorky Brammo Empulse? – foto + video

Americké Brammo patří mezi průkopníky v oblasti elektrických motorek. Společnost založil už v roce 2002 v Oregonu Craig Bramscher.

Elektromotorka Brammo Empulse se od začátku prodává ve dvou verzích. Empulse R je výkonnější a luxusnější verze s plně nastavitelným odpružením, karbonovými blatníky a dalšími komponenty namísto plastových.

Maximální rychlost modelu Brammo Empulse je 170 km/h, dojezd se pohybuje kolem 120 km. Na dálnici dojezd padá na 93 km (při průměrné rychlosti cca 113 km/h) a při kombinované jízdě 50 % město, 50 % dálnice je maximální dojezd až 129 kilometrů. Záleží však také na hmotnosti jezdce a stylu jízdy.

Srdcem motorky je unikátní vodou chlazený elektromotor o výkonu 40 kW a 9,3 kWh li-ion baterie s 252 články . Dobíjí se přes integrovanou 3,3 kW dobíječku. Maximální točivý moment elektromotoru je 90 Nm. Motor dokáže 213 kilogramů vážicí elektromotorku zrychlit až na 177 kilometrů za hodinu.

Elektrická motorka má velmi příznivou spotřebu energie na kilometr jízdy. Po převedení na klasické palivo spotřebuje pouze 0,54 litrů benzínu na sto kilometrů.

-VS-