Co budete potřebovat k mytí a čištění motorky?

Vlastníte motorku? Pak zajisté víte, jak důležitá je důkladná a šetrná péče o její vzhled a lak. Pouhé ruční mytí houbou či vapkou s použitím obyčejných čistících prostředků ale nestačí, navíc při něm riskujete poškození laku, je potřeba proniknout do tajů detailingu. Detailing je totiž tou správnou cestou, jak se starat o vaši motorku. Toho jsme si u nás Vlesku moc dobře vědomi, a proto jsme si založili detailing shop, v němž seženete vše potřebné pro správnou péči o vašeho dvoukolového miláčka.

Konkrétně k vhodnému vyčištění motorky od špíny se určitě neobejdete bez prostředků k předmytí, aktivní pěny či šamponu – všechny tyto produkty máme skladem. Při kompletním mytí motorky samozřejmě nesmíte zapomenout ani na vyčištění kol, k němu se vám bude hodit náš čistič kol. Osvědčené jsou zejména produkty značek REVIVE, Auto Finesse nebo Gyeon. K tomu, aby se lak vaší motorky vždy dokonale leskl zas můžete využít služeb čističů laku a prostředků pro jeho ochranu. Na motorkách se nachází též řada plastových komponent – když začnete pozorovat, že již nevypadají jako nové, tak vám zaručeně přijde vhod oživovač plastů, který jim vrátí zašlou krásu.

Jak se správně starat o kožená sedadla na motorku?

Speciální péči si zaslouží i kožená sedla na motorku. Na jejich ošetření by se měl používat výhradně k tomu určený čistič kůže, který pomůže sedlo nejenom zbavit i těch nejusazenějších nečistot tím, že je vytáhne z pórů kůže, ale zároveň mu opět vdechne punc novoty. Samotné čištění je navíc opravdu snadné, stačí pouze nanést čistič, třeba vysoce účinný Gyeon Q²M LeatherCleaner, na kartáč a několikrát jím sedačku krouživými pohyby přetřít. Při aplikaci čističe kůže není potřeba na sedlo nikterak výrazněji tlačit.

Po nanesení přípravku už pak stačí pouze čistým a suchým hadříkem setřít nevyužité zbytky čističe a ten začne ihned působit. Díky síle tohoto přípravku začne špína okamžitě pouštět a vy se tak budete moci opět brzy kochat pohledem na krásně čisté sedlo vaší motorky. Dále se v péči o kožená sedadla neobejdete ani bez impregnace kůže, která se postará o to, že sedlo bude chráněno před deštěm a dalšími vlivy počasí. Impregnaci je ale dobré nanášet nejdříve hodinu a půl po čističi, jinak nebude tak účinná.

Foto: vLesku.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*