Chcete si udělat řidičák na motorku? Obraťte se na autoškolu Boris Obst

Pokud jste si vypěstovali vášeň k motorkám, zřejmě čekáte na dovršení určité věkové hranice, abyste si mohli udělat řidičské oprávnění. Ovšem není motorka jako motorka, a proto vám v následujících řádcích objasníme problematiku řidičských oprávnění a průkazů.

Slyšeli jste někdy o skupinách AM, A1, A2 a A? Právě pod těmito písmeny se skrývají informace o tom, jak silnou motorku můžete řídit. Jednotlivé skupiny jsou navíc omezeny věkem.

Skupina AM

První skupinou je AM, která zahrnuje motocykly jezdící maximálně 45 kilometrů za hodinu. Řidičské oprávnění získáte v podstatě už od patnácti let, pokud tedy úspěšně složíte teoretické a praktické zkoušky.

Skupina A1

Do skupiny A1 spadají všechny motocykly s objemem do 125 centimetrů kubických. Věková hranice je oproti předchozí skupině vyšší. Řidičské oprávnění získáte pouze v případě, že máte šestnáct let a více.

Skupina A2

Skupina A2 zahrnuje motocykly nad 125 centimetrů kubických a je určena jenom zájemcům od osmnácti let.

Skupina A

Pokud si chcete udělat řidičák na motorku bez omezení, musíte si počkat až do čtyřiadvaceti let. Výjimka je však udělena držitelům řidičského průkazu na skupinu A2, ale podmínkou je, aby ho měli déle než dva roky.

Kde si udělat řidičák na motorku?

Jestliže si tedy chcete udělat řidičák na motorku, obraťte se na brněnskou autoškolu Boris Obst. Vyplňte nejprve přihlášku, nechejte si potvrdit lékařský posudek svým praktickým lékařem, a potom vyrazte přímo na některou z poboček autoškoly. Řidičák na motorku stojí v Boris Obst pouze 8 290 korun, a to na všechny uvedené skupiny. Obrátit se můžete na zmíněnou společnost i v případě, že si chcete udělat řidičák na osobní automobil. Podrobnější informace nejen o podmínkách, ale také o přihláškách najdete na webové stránce www.obst.cz