Český výrobce RADE/GARAGE představil plexi štít pro KTM 790 Adventure R

RADE/GARAGE se specializují na úpravy endur a zakázkovou výrobu doplňků pro cestovatele. Nyní představují nové rallyové čelní plexi pro jedno z nejpopulárnějších cestovních endurů od KTM.

KTM 790 Adventure R je skvělým motocyklem pro objevování světa. Má výkonný, dynamikou oplývající motor, vynikající podvozek a skvělé jízdní vlastnosti. Z našeho pohledu off-roadově zaměřených cestovatelů ale i v tomto případě existuje prostor pro zlepšení.

„Naši zákazníci si přáli lepší ochranu před větrem a možnost bezpečného umístění navigačních zařízení, ani v jedno v sérii ale ani jako příslušenství KTM nedodává. Proto jsme se rozhodli to vyrobit sami,“ upřesňuje okolnosti vzniku žádaného dílu majitel garáže a přední iniciátor off-roadově zaměřeného cestování Radek Frank.

Oboje nyní poskytuje nový R/G rallye windshield.

Lepší ochrana proti větru

Udělali jsme několik designových návrhů s otvory pro proudění vzduchu i bez nich. Prototypy jsme vytiskli na 3D tiskárně a pustili se do testování. Hráli jsme si s různými tvary, jezdili jsme v ruzných typech helem a vždy testovalo více jezdců. Po každé změně jsme udělali další 3D tisk a šli zase testovat. Po několika tisíci odjetých kilometrech jsme nalezli tvar, který garantuje výrazně lepší ochranu proti proudění vzduchu než originální štíty.

Mohlo by vás zajímat:  MOTOSALON 2020 má dobře nastartováno. V Brně už začátkem března

Kvalita materiálu

Při výběru materiálu jsme sáhli po Lexanu, o kterém jsme přesvědčeni, že má pro náš účel lepší vlastnosti než jiné srovnatelné materiály. Poskytuje dostatečnou míru flexibility, odolnosti a zároveň garantuje velmi nízkou hmotnost. Nový R/G rallye screen je samozřejmě zcela kompatibilní s ochrannými kryty světlometů z produkce KTM Power Parts a Touratech.

Více prostoru pro navigaci

Další je vlastností, kterou ocení cestovatelé a rallye jezdci je dostatek místa pro uchycení navigačních zařízení (Garmin, tablety, smarphfones). Pro jejich jednoduchou montáž dodáváme ke kitu také hrazdičku sloužící k jejich uchycení. S naším GPS adaptérem se vám tak za plexi vejde jakýkoli standardní držák GPS (pro navigace Garmin, TomTom a další).

Snadná instalace a přiměřená cena

Na rozdíl od našich ostatních rallye kitů s výkonnými LED světlomety je montáž tohoto štítu velmi jednoduchá a zabere méně než hodinu – zvládne ji i vaše tchyně. Cena (189 Euro s dopravou) je nastavena tak, aby si zákazníci mohli užít větší pohodlí, aniž by museli snížit rozpočet na svou další expedici.