Byli jsme se podívat na „Blbnutí v terénu“!

Na monitoru mi vyskočila hláška „Blbnutí v terénu ZDARMA“. A co je to za blbost? Hned jsem se začal hledat další detaily toho blbnutí. Blbnutí a motorky. To mě fakt zajímá. No, řekněte, kterého motorkáře by tohle nezaujalo?

„ODPOLEDNÍ MEJDAN V LEHKÉM TERÉNU. Středa 20. 7., 17°° – 20°° hod, přijeď si ZDARMA zablbnout! Pojezdíme, opečeme buřty, poslechneme muziku, pokecáme… Helmu s sebou, motorku ti půjčíme, 300 m od metra Nové Butovice.“

A ještě když jsem v Praze na Smíchově a do místa konání je to „co by kamenem dohodil“. Ve správný čas jsem tedy vyrazil na místo určené. Za pozváním se skrývala „Bezpečně na motorce – Akademie“. A nové výukové teréňáky Rieju Tango 125 a 250 stály netrpělivě vyhlížejíce své řidiče.

Pravda, byla to demo akce, která měla nerozhodnutým ukázat a zprostředkovat možnosti nezávazného a přitom organizovaného ježdění na motorkách. Ale přesně tohle je na tom fajn. Motorka v žádném případě není o tom jezdit, ale hlavně umět jezdit. A to už je jiná. Tady si kdokoliv mohl vyzkoušet, jestli umí nebo si má zajít svůj styl „vytunit“.

Já jsem například úplně zadarmo zjistil, že trénink (to vlastně byl trénink) probíhal naprosto na pohodu, nejen instruktoři (všichni ze strany pořádajících) byli milí a usměvaví. Nesmáli se, poradili, vysvětlili. Oni umí a nepotřebují si na nikom honit svoje ego.

Mohlo by vás zajímat:  Nehody motorkářů rostou od dubna do září. Rizikové jsou ostré zatáčky i rovné úseky

Bezpečně na motorce – Akademie pořádá hodně kurzů a „Blbnutí v terénu“ (což dnes bylo zdarma) je opravdu specifické. Člověk si sbalí helmu a vhodné oblečení do tašky a jede se pobavit jen tak po práci, třeba pražskou MHD a dokonce třeba i METREM. Nebo autem, na motorce, jak se komu líbí.

Já jsem to zažil. A i když to není pokaždé zdarma, vždycky to stojí za to. A zvláštní je, že si člověk pro svoje motorkaření něco odnese. Z prvního „Blbnutí“, z duhého, z třetího, … Pořád se něco děje a stejně tak je pořád čemu se učit.

A je dobře, že jsou mezi námi tací jako jsou v BEZPEČNĚ NA MOTORCE, jejichž doslova  posláním je zdokonalovat nás v umění bezpečně ovládat motorku. Jakoukoli – silniční, enduro, krosovou nebo okruhovou. Všichni si tento krásný koníček chceme maximálně užívat, bezpečně a v klidu ovládat svoji mašinu a z cest se vždy vracet zdraví.

A jak to na blbnutí zadarmo vypadalo? Mrkněte na pár fotografií!