Budou letošní Prague Harley Days „předskokanem“ čehosi dosud nemyslitelného? Kdo osedlá zdarma Harley-Davidson Street Bob?

I v letošním roce prožije Praha první zářijový víkend a zároveň poslední prázdninový ve stylu Harley-Davidson, silných strojů, burácejících motorů, ale především zábavy pro celou rodinu. Letošní 4. ročník Prague Harley Days se uskuteční v termínu 1. a 2. září 2017 v areálu holešovického Výstaviště. Zároveň, letos poprvé se akce více přiblíží open air festu, kdy prakticky veškerý doprovodný program, včetně koncertů a dalších vystoupení, bude probíhat na venku před Průmyslovým palácem.

Pořadatelé míří s letošním ročníkem opět trochu výše a rozhodli se ho pojmout ve velkolepém stylu. Jendou z novinek akce tak je například motocykl Harley-Davidson Street Bob zdarma.

A vůbec není nutné čekat až na konec prázdnin, ale seznámit se s tímto modelem může každý  prakticky hned, jakmile to počasí umožní. Pořadatelé tento speciálně vyhrazený model nabídnou zájemcům v rámci celé sezóny vždy na týden zdarma. Stačí na speciální e-mailovou adresu hdnatyden@pragueharleydays.cz napsat důvod, proč by měl být motocykl zapůjčen právě vám a kdy a kam se s ním chystáte vyrazit. 

Tým Prague Harley Days následně pro každý týden vybere jednoho jezdce, kterému motocykl zapůjčí a jehož příběh a fotky z cesty umístí na facebookový profil akce.

Prague Harley Days jsou i letos akcí pro celou rodinu. Nebude na nich tak pochopitelně chybět family zóna pro nejmenší, relax zóna pro ženy, hudební vystoupení, galavečer thajského boxu, výstava motocyklů od nejstarších kousků až po současné, soutěž přestaveb Prague Custom Battle, zkušební jízdy na strojích Harley-Davidson zdarma, proslulá spanilá jízda Prahou ani legendární hosté.

Vstupné je pro ženy a děti zcela zdarma. Platí pouze muži, a to 400 Kč, ve kterých jsou již zahrnuty 3 žetony na občerstvení a vstupenka platí na celou dobu trvání Prague Harley Days. Návštěvnost pořadatelé očekávají okolo 20 000 osob za víkend. 

Zároveň dodejme, že už v roce 2018 slaví Harley-Davidson 115 let své existence a Praha jako jedno z měst kandiduje na místo konání těchto oslav. V případě úspěchu Prahy se tak v dalším roce může naše metropole těšit skutečně na unikátní akci, kterou ještě nezažila a Prague Harley Days 2017 mohou být skvělou „předpremiérou“. Jak vše nakonec dopadne bude známo už v průběhu letošních prázdnin.

Harley-Davidson Street Bob

  • Délka: 2395 mm
  • Výška sedla: 680 mm
  • Objem palivové nádrže: 18 l
  • Suchá hmotnost: 291 kg
  • Motor: Air-cooled, Twin Cam 103
  • Zdvihový objem: 1 690 ccm
  • Točivý moment motoru: 126 Nm při 3 250 ot./min