Budeme jezdit na BMW z Indie? Možná ano!

O BMW se říká, že zvažuje zahájení výroby některého ze svých motocyklů GS v Indii. Skutečnost, že stále více a více výrobců motocyklů otevírá výrobní závody v Indii, je již dobře zavedený trend. Někteří tam motocykly skutečně vyrábějí, zatímco jiní jen sestavují z dovezených dílů. Důvody? Třeba daně a další povinnosti, které zvyšují prodejní maloobchodní cenu. Vypadá to, že i BMW převede výrobu modelů F 700 GS a F 800 GS do Indie.

Ve hře je závod v Chennai, kam budou dovezeny díly k montáži a motorky budou prodávány na trzích po celém světě. Vše nasvědčuje tomu, že BMW zrealizujie strategický krok, a to spojení s místním výrobcem s cílem výroby motocyklů s objemem válců do 500 ccm. Hlavním odběratelem by měla být sama Indie, i když nebude patrný žádný výrazný rozdíl (a to ani cenový) mezi motorkou na indický trh nebo určenou do Evropy či Ameriky.

Jak trh přivítá indické BMW se teprve uvidí. V každém případě ale pomůže BMW co do objemu prodeje i pouhá distribuce obrovskému množství zákazníků samotného indického trhu.