Bridgestone představuje nové pneumatiky Battlax Adventure A41 a Battlax Sport Touring T31

Bridgestone-Battlax-Adventure-A41

Výrobce pneumatik a gumárenských produktů Bridgestone představuje dvě nové pneumatiky Battlax v segmentech Touring a Adventure.

Oba nové produkty jsou přímým výsledkem nepřetržitého vývojového programu společnosti Bridgestone, jehož cílem je poskytovat jezdcům na motocyklech vždy nejmodernější dostupné technologie.

Nová pneumatika Battlax Adventure A41

Bridgestone přináší s novou pneumatikou Battlax Adventure A41 do segmentu Adventure své know-how z oblasti silničních pneumatik Battlax.

Pneumatika Adventure A41 poskytuje motocyklistům, kteří rádi objevují svět na silnicích i nezpevněných cestách, nejvyšší úroveň adheze na mokru a bezpečnou ovladatelnost, aby se mohli za všech podmínek dostat do svého cíle.

Nová konstrukce pneumatik Battlax Adventure A41 pro přední a zadní kolo zahrnuje technologii třísekční směsi Bridgestone 3LC, která zaručuje rovnováhu mezi vrcholnou ovladatelností a dlouhou životností. Optimalizované uspořádání povrchových a spodních vrstev v ramenní oblasti navíc zvyšuje stabilitu při průjezdu zatáčkou.

Nová směs společnosti Bridgestone se vyznačuje lepší přilnavostí za nízkých teplot a na mokru. V kombinaci s dezénem s vyšším podílem drážek v ramenní oblasti zajišťuje lepší odvádění vody ze styčné plochy. Dezén s velkými bloky disponuje potřebnou tuhostí pro jízdní stabilitu při rychlé jízdě přímým směrem i při průjezdu zatáčkou.

Výsledky interních testů ukazují motocyklistům v segmentu Adventure jednoznačné přínosy pneumatiky A41 v nepříznivých podmínkách. Na okruhu společnosti Bridgestone pro testování ovladatelnosti na mokru dosahovala nová pneumatika až o 8 % rychlejších časů na kolo než předchůdce A40.

Větší styčná plocha (o 5 % větší než u pneumatiky A40) navíc zaručuje lepší a rovnoměrnější rozložení tlaku, což přispívá k vynikající adhezi na mokrém i suchém povrchu při zachování dlouhé životnost předchozí pneumatiky kategorie Adventure.

Mohlo by vás zajímat:  Nová Honda CBR1000RR-R Fireblade SP Carbon Edition se představuje

Pneumatika Battlax Adventure A41 pro cestovní endura je k dispozici od ledna 2018 v kompletním sortimentu 7 rozměrů pro přední kolo a 9 rozměrů pro zadní kolo.

Nová pneumatika Battlax Sport Touring T31

Bridgestone modernizuje řadu motocyklových pneumatik představením pneumatiky Battlax Sport Touring T31, jejíž kombinace vysoké úrovně bezpečnosti a výkonu poskytuje jezdcům pocit maximální jistoty ve všech podmínkách.

Koncept nové pneumatiky Battlax Sport Touring T31 je založen na vyšší adhezi na mokru a lepší ovladatelnosti v kombinaci s maximálním pocitem kontaktu s vozovkou. Jezdci tak mají pocit naprosté bezpečnosti a kontroly nad situací a mohou si užívat potěšení z každé jízdy.

Bridgestone při vývoji směsi pro přední pneumatiku využil svou nejmodernější nanotechnologii, která zaručuje rovnoměrné rozptýlení částic siliky ve směsi na molekulární úrovni. Tím se optimalizuje pružnost pryžové směsi. Výsledkem je pocit intenzivnějšího kontaktu s povrchem vozovky a vyšší úroveň adheze na mokru i za nízkých teplot.

Pneumatika pro zadní kolo disponuje třísekční směsí a optimalizovanou konstrukcí povrchových a spodních vrstev běhounu. Výsledkem je ideální rovnováha mezi přilnavostí a stabilitou při průjezdu zatáčkou.

Dezén běhounu pneumatiky T31 má vyšší podíl drážek v ramenní oblasti, který přispívá k intenzivnějšímu odvádění vody ze styčné plochy, zatímco nižší podíl drážek v centrální části běhounu zadní pneumatiky zachovává dobrou stabilitu při rychlé jízdě. Styčná plocha je až o 7 % větší v celém rozsahu náklonu motocyklu (od vzpřímené polohy až po maximální náklon). Pneumatika je tak schopna přenášet větší boční síly, čímž jezdci poskytuje pocit maximální jistoty.

Mohlo by vás zajímat:  2025 Kawasaki KLX230R S

Výsledky testů společnosti Bridgestone potvrzují, že pneumatika T31 má větší koeficient tření na mokru než její předchůdce a na okruhu pro testování ovladatelnosti na mokru dosahuje o 3 % kratších časů na kolo. Uvedeného zlepšení provozních vlastností pneumatiky T31 bylo dosaženo bez zkrácení vynikající životnosti jejího předchůdce.

Nico Thuy, vedoucí oddělení Motorcycle Europe ve společnosti Bridgestone EMEA, k tomu stručně říká: „Nová pneumatika Battlax T31 je dokonalým partnerem pro motocyklisty, kteří si chtějí na svých cestách užívat také sportovní jízdu. Pneumatika T31 poskytuje jezdcům maximální jistotu díky své vynikající adhezi na mokru a pocitu vynikajícího kontaktu s vozovkou.“

Pneumatika Battlax Sport Touring T31 je k dispozici v 8 rozměrech pro přední kolo a v 9 rozměrech pro zadní kolo se standardní konstrukcí a navíc ve 2 rozměrech pro přední kolo a ve 3 rozměrech pro zadní kolo ve vyztužené verzi GT.

Bridgestone-Sport-Touring-T31