Bridgestone podporuje elektrický superbike Saroléa

Bridgestone navázal technické partnerství s belgickou motocyklovou značkou Saroléa, která zkonstruovala elektrický superbike Saroléa SP7, jenž byl poprvé představen 26. dubna na závodním okruhu Mettet v Belgii během víkendových závodů Speed Trophy. Bridgestone se zavázal poskytnout technickou podporu a know-how v oblasti pneumatik pro okruhové testování značky Saroléa a její ambiciózní závodní plány pro rok 2014.

Sarolea-superbike-electric-01

Dynamický motocykl s elektrickým pohonem potvrzuje zrychlením z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy a nejvyšší rychlostí 250 km/h, že přídomek ekologický vůbec neznamená pomalý. Aby bylo možné tento výkon plně využívat, vybaví Bridgestone motocykl SP7 hladkými závodními pneumatikami Battlax V02, jejichž konstrukce využívá nejmodernější technologii „GP belt“. Závodní kalendář značky Saroléa pro rok 2014 zahrnuje TT Zero Challenge v nejprestižnější sérii motocyklových závodů na světě Isle of Man TT a světový pohár FIM eRoadRacing.

Sarolea-superbike-electric-02

Nově navázané partnerství vychází z úsilí značky Bridgestone o budoucnost s trvale udržitelnou mobilitou. Jeho základem je dlouhodobá ekologická vize společnosti Bridgestone, která se zaměřuje na zachování životního prostředí a přírodních zdrojů a na snižování emisí CO2.

„Toto partnerství značky Bridgestone je skvělou příležitostí pro spojení našich zkušeností z MotoGPTM s naší vizí trvale udržitelné mobility. Superbike Saroléa je průkopníkem elektricky poháněných motocyklů a jejich nasazení v závodech,“ říká José Enrique Gonzales, ředitel marketingu ve společnosti Bridgestone Europe.

Sarolea-superbike-electric-03