Bridgestone opět potvrzuje partnerství s Hawkers European Talent Cup. Podporuje začínající závodníky

HETC Bridgestone

Vášeň pro soupeření a touha být vždy připraven k nejvyšším výkonům tvoří základy motocyklových závodů. Tyto hodnoty také inspirují Bridgestone k nabídce produktů prémiové kvality, které jsou etalonem pro všechny fanoušky motoristického sportu. Znovu potvrzuje své zaměření na motoristický sport podporováním mladých talentů, kteří budou utvářet budoucnost motocyklových závodů.

Bridgestone je druhým rokem v řadě partnerem poháru Hawkers European Talent Cup (HETC), jenž je v mezinárodním měřítku vzorem podporování talentovaných mladých závodních jezdců. HETC se etablovalo jako mistrovství, v němž chtějí závodit všichni mladí jezdci, aby z něj mohli následně postoupit do mistrovství Moto3 FIM JuniorGP, Moto2 a ti absolutně nejlepší do MotoGP.
Bridgestone bude jako výhradní dodavatel pneumatik spolupracovat s ambiciózními jezdci, kteří budou ve Španělsku a Portugalsku bojovat o mistrovský titul v sedmi podnicích na závodních okruzích považovaných v obou zemích za jedny z nejkrásnějších.

Bridgestone je navíc od letošního roku oficiálním partnerem francouzské motocyklové federace FFM (Federation Française de Motocyclisme) a výhradním dodavatelem pneumatik pro mistrovství OGP (Objectif Grand Prix), nejvýznamnější seriál motocyklových závodů pro mladé jezdce ve Francii.

Francouzské mistrovství Objectif Grand Prix zahrnuje sedm závodů ve Francii a umožňuje mladým jezdcům ve věku od 11 do 18 let závodit na nejproslulejších závodních okruzích v zemi galského kohouta. Cíl je jednoduchý: podporovat objevování a trénování mladých talentů, kteří se mohou stát mistry motocyklových závodů zítřka.

Jezdci v motocyklových závodech HETC a OGP budou používat vysoce výkonné hladké pneumatiky Bridgestone V02.

„Svět závodů pro mladé jezdce nikdy nepřestane fascinovat vášní, nadšením a energií, které u těchto mladých talentů tak obdivujeme,“ říká Nico Thuy, ředitel motocyklové divize ve společnosti Bridgestone EMIA. „Bridgestone sdílí stejné nepřetržité úsilí o dokonalost, jímž se vyznačují týmy a všichni ambiciózní jezdci bojující o vítězství v seriálech HETC a OGP, a stejně jako oni je připraven podávat nejvyšší výkony. Prostřednictvím produktů, které ve společnosti Bridgestone vyrábíme, a našich partnerství s těmito závodními seriály chceme podporovat růst mezinárodního motocyklového sportu a nové generace profesionálních jezdců.“