Bratři Podmolové v molitanech pilují nové triky pro FMX Gladiator Games.

Již za necelý měsíc, 4. listopadu, se do pražské O2 arény sjedou špičky světové freestyle motokrosové scény, aby se utkaly v show FMX Gladiator Games, nejstarší evropské FMX akci. Mezi největší hvězdy budou patřit i bratři Libor a Filip Podmolové. Výkonům na show však předchází tvrdý trénink a precizní příprava, speciálně konstruované nájezdové rampy, hodiny a hodiny zkoušení, promýšlení, úpravy stylu i správný odhad všech vzdáleností a rychlostí.

„Front flip, který na FMX Gladiator Games premiérově převedu, je náročný v tom, že se budu točit dopředu. Celý život skáču dozadu, takže nejtěžší je pro mě teď přepnout, hlavně v hlavě. Nezbytná je také speciálně konstruovaná rampa, která mě po najetí správně vykopne, abych se zvládl otočit,“ vysvětluje Libor Podmol a dodává: „Rampu pro tento typ skoků jsme poprvé viděli loni, připravili jsme si plánky a nechali ji postavit. Na řadu přišly i drobné úpravy, když se nám úplně nezdál sklon. Jsou tu samozřejmě určité obavy a respekt k tomuto skoku. Letos na jaře jsem se ale rozhodl, že front flip skočím, takže teď denně pilně trénuji, aby si ho diváci FMX Gladiator Games v O2 areně mohli užít.“

Tréninky, zdokonalování a učení se z chyb, takový je život FMX jezdců. A i přesto, že při samotných skocích nikdy nemají 100% jistotu, že vše dobře dopadne, lze zhruba 50 zdařilých skoků u nového triku považovat za relativně bezpečnou hranici, za kterou si na trik mohou troufnout i takzvaně „naostro“.

Přijďte se podívat na nové triky bratrů Podmolů ve světové premiéře, a také na další neuvěřitelné kousky z FMX světa, dokazující, že nic není nemožné a hranice jsou jen v našich hlavách.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“310″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]