BMW R1200GS/R1200GS Adventure budou vyjíždět na pneumatikách Bridgestone Battlax Adventure A41

BMW R1200GS

Bridgestone uvedl na trh pneumatiku Battlax Adventure A41. Tyto pneumatiky se budou dodávat také jako prvovýbava kultovních motocyklů BMW R1200GS a BMW R1200GS Adventure.

Bridgestone vyvinul pneumatiku Battlax Adventure A41 pro dobrodružné cestování. Vznikla tak pneumatika, která dodává jezdcům pocit naprosté jistoty a potřebnou důvěru podnikat cesty za dobrodružstvím, ať se nacházejí kdekoli. „Pneumatika A41 byla koncipována pro všechny provozní podmínky,“ vysvětluje Nico Thuy, vedoucí divize Motorcycle Europe ve společnosti Bridgestone EMEA. „Je to pneumatika pro cestování v jakýchkoli povětrnostních podmínkách a pro užívání si nepopsatelných zážitků.“

Univerzální provozní vlastnosti jsou výsledkem důmyslné konstrukce. Inženýři použili technologii bezešvého ocelového nárazníku MSB (Mono Spiral Belt) společnosti Bridgestone ke snížení hmotnosti pneumatik, maximálně účinnému pohlcování rázů a zvýšení jízdního komfortu. Nový dezén běhounu zadní pneumatiky má velké bloky v prostřední části a uprostřed běhounu přední pneumatiky byl snížen podíl drážek, aby byla zajištěna stabilita dokonce i ve vysoké rychlosti u zcela naloženého motocyklu. Nový dezén poskytuje kromě vynikající stability také ještě pozoruhodnější trakci na rovných úsecích a v zatáčkách, aniž by to bylo na úkor životnosti pneumatiky.

Bridgestone zvýšil podíl drážek v ramenních oblastech pneumatiky pro maximální odvádění vody ze styčné plochy s cílem poskytnout jezdcům ještě větší pocit jistoty při jízdě na mokru.

Bridgestone je extrémně spokojen s vynikajícími provozními vlastnostmi univerzální pneumatiky Battlax Adventure A41. A platí to i pro značku BMW Motorrad, která schválila pneumatiku A41 pro prvovýbavu kultovních motocyklů R1200GS a R1200GS Adventure.

„Jsme hrdi, že budeme dodávat pneumatiky pro motocykly R1200GS a R1200GS Adventure,“ vysvětluje Nico Thuy. „Je pro nás jedinečnou poctou, že jsme se mohli podílet na tomto projektu s modely R1200GS a R1200GS Adventure, které patří mezi nejslavnější motocykly na světě. Je to uznání kvality našich produktů i našeho vedoucího postavení ve vývoji technologií pro pneumatiky a potvrzení vynikající dlouhodobé spolupráce s výrobcem motocyklů BMW Motorrad, která probíhá od roku 1995. Těšíme se, že budeme moci podporovat značku BMW Motorrad i v jejích dalších vzrušujících projektech.“

To však není všechno. Výrobce BMW Motorrad nyní schválil pneumatiku Bridgestone Battlax Adventure A41 jako prvovýbavu také pro zcela nové modely BMW F750GS a F850GS.

Řada pneumatik Battlax Adventure A41 je k dispozici také na trhu náhradní spotřeby. Pneumatika, vyráběná v 16 rozměrech, bezesporu uspokojí požadavky všech jezdců, kteří podnikají výpravy za dobrodružstvím.