BMW R nineT Tattoo Marca Manza se představuje v Římě

Motocykl BMW R NineT Tattoo se speciálním „tetovaným“ designem vznikl v rámci spolupráce BMW Motorrad Roma a Marca Manza, jednoho z nejslavnějších světových tatérů a vítěze více než padesáti domácích a mezinárodních soutěží, při příležitosti 90 let BMW Motorrad. Motocykl je součástí výstavy TATTOO forever, akce mezinárodního významu, která se koná v Muzeu současného umění v Římě (MACRO) v prostorách centra La Pelanda.

BMW-R-NineT-Tattoo-Asia-Argento

BMW se této akce, která je největší mezinárodní výstavou tetování, účastní jako partner a svou účast podtrhuje expozicí skutečného a pravého uměleckého díla: BMW R NineT Tattoo vytvořeného Marco Manzem.

Speciální „tetovaný“ motocykl je originálním uměleckým dílem charakterizovaným rafinovanou elegancí, kde klasické proporce motocyklu typu roadster definuje motor typu boxer, kompaktní nádrž a štíhlá záď. Svým řešením ponechává mnoho prostoru na personalizaci. V tomto případě je design obohacen o symbolické tetování a ušlechtilé detaily: vidlice, ráfky, masky, kryty hlav válců a boční panely nádrže jsou provedené ve zlaté barvě. Přední část získala nový vzhled přidáním druhého světlometu ve svislém směru, zatímco černé a zlaté barevné úpravy zvýrazňují charakteristické křivky.

Díky úpravě od společnosti Graphic dostávají dva blatníky a nádrž nového BMW R NineT matné tmavé zbarvení, na němž umělec puntičkářskou ruční metodou reliéfního zpracování nekonečným počtem drobných kapek zlaté barvy vytvořil jedinečné tetování, které se táhne po celé délce motocyklu a vytváří ornamentální, téměř hypnotický etnický styl.

BMW R nineT Tattoo je vystaveno v prostorách Muzea současného umění v Římě (MACRO), v centru kulturní produkce La Pelanda, jako skutečné a pravé umělecké dílo po celou dobu trvání výstavy TATTOO forever produkované COR, pořadatelskými institucemi jako Roma Capitale-Sovrintendenza Capitolina ai Beni culturale (památkový úřad hlavního města) a pod uměleckým vedením samotného Marca Manza.

Motocykl představila patronka akce Asia Argento, která se taktéž pyšní tetováním velkého mistra.

Debut motocyklu roadster od BMW Group v tatérském světě se uskutečnil již loni u příležitosti akce „Tattoo d’Haute Couture“ v muzeu MAXXI v Římě a zopakoval se představením BMW R NineT Tattoo jako současného uměleckého díla v Galerii d’Arte Benucci na Via del Babbuino v Římě během prestižní události Alta Moda Italiana v červenci 2015. Motocykl se zařadil k uměleckým dílům Giorgia De Chirica, Igora Mitoraje a Fernanda Botera, Luca Signorelliho, Gianbattisty Tiepola a Luca Giordana v protikladu se současnými veledíly Giacoma Balla, Piera Manzoniho a Luca Pignatelliho.