BMW pro výukové účely poskytlo nový motocykl střední odborné škole automobilní v Brně

Základem úspěšného života je vzdělávání. Aby byla zaručena vysoká odborná znalost, je nezbytné vzdělávat se na špičkových produktech. Proto BMW pravidelně podporuje odborné školy, a tak byl 5. října 2023 Integrované střední škole automobilní v Brně (ISŠA) v autorizovaném dealerství BMW Renocar předán nový motocykl BMW S 1000 R. Tento sportovní stroj bude sloužit jako učební pomůcka studentům a umožní jim lépe se připravit na budoucí povolání. BMW již v minulosti poskytlo pro výukové účely například luxusní limuzínu BMW 745 Le či kompaktní MINI Cooper S.

BMW S 1000 R patří mezi nejlepší a zároveň nejlehčí sportovní roadstery na trhu, jehož klíčové oblasti, jako je motor a podvozek, byly odvozeny přímo ze supersportovního motocyklu S 1000 RR. Motocykl byl škole předán zcela bezplatně na dobu 10 let, a to včetně kompletní technické a školicí dokumentace, tedy včetně návodů na opravy. BMW se na podporu vzdělávání na různých úrovních v České republice zaměřuje dlouhodobě, a to především v Karlovarském kraji, kde se severně od Sokolova nachází moderní vývojové centrum společnosti.

„S přibývajícími technologiemi se navyšují požadavky na technické vzdělání, a proto pro přípravu kvalitních automechaniků považujeme spolupráci mezi školami a výrobci za velmi důležitou. Věřím, že BMW S 1000 R pomůže studentům přenést jejich znalosti do praxe a vybuduje v nich vztah k značce BMW Motorrad. Budeme rádi, když se po ukončení školy rozhodnout najít uplatnění v našich servisech,“ říká Petr Krajča, BMW Motorrad Manager.

„Jsme rádi, že můžeme podpořit vzdělávání v ČR, a pomoci tak studentům získat cenné zkušenosti, které jistě ocení v budoucím povolání,“ dodává Jiří Najman, Area Aftersales Manager BMW Motorrad CZ & SK.