BMW Motorrad uvádí Airbag Jacket Street Air Dry od Alpinestars

BMW Motorrad představuje pokročilý systém ochrany horní části těla jezdců od Alpinestars, zvaný Airbag Jacket Street Air.

Nová technologie vychází ze současného systému airbagů Alpinestars Tech-Air®, který však ke svému fungování potřebuje senzory umístěné fyzicky na motocyklu. V případě nutnosti rozvine airbag pro celou horní část těla, čímž jezdci poskytne vysoce efektivní systém ochrany ještě před samotným nárazem.

Textilní motocyklová bunda BMW Airbag Jacket Street Air Dry od Alpinestars se nafoukne doslova v okamžiku a ihned nabízí ochranu zad, oblasti ledvin, krku a ramen – tedy míst, která jsou při nárazu nejvíc exponovaná.

Motocyklová bunda je prvním bezpečnostním produktem představeným na základě exkluzivní spolupráce mezi BMW Motorrad a Alpinestars.

Klíčové prvky BMW Motorrad Airbag Jacket Street Air od Alpinestars:

  • Plné nafouknutí airbagu za 25 milisekund pro zajištění včasné ochrany při nehodě či ztrátě kontroly nad motocyklem za jízdy, ale i v případě stání – například při nárazu zezadu během čekání na semaforech.
  • Samostatná funkčnost – na motocykl není třeba instalovat senzory a není nutné spojovat systém airbagů pouze s určitými typy motocyklů.
  • Okamžitá připravenost k použití. Jezdec neztrácí čas nastavováním elektronického spojení mezi sebou a/nebo spolujezdcem a motocyklem. Může snadno usednout na jiný motocykl bez nutnosti znovu konfigurovat či upravovat spojení.
  • Umístění senzorů v těsné blízkosti těla znamená, že systém lze používat nejen na silnici, ale i během dobrodružných výletů mimo zpevněný povrch.
  • Odpadá nutnost deaktivovat systém při opouštění pevného povrchu a přejezdu na off-roadové trasy či před cestou na odlišný povrch zastavovat a měnit nastavení. Při projížďce díky tomu odpadají problémy související se změnami povrchů.
  • Systém airbagů je chráněný pevným a voděodolným obalem. To znamená, že pokud je nošen pod kompatibilní vnější bundou, stává se úplně voděvzdorným.

Systém je možné používat ve spojení s jakýkoliv motocyklem BMW a také všemi skútry značky BMW.