BMW Motorrad RR Days 2018. Již po osmé a zase v Brně.

BMW Motorrad pořádá ve dnech 9. a 10. května na brněnském závodním okruhu další z tradičních RR Days. Nevšední zážitek slibuje jízda na stroji BMW S 1000 RR, který je samotným prototypem superbiku. Jeho kapalinou chlazený čtyřválcový motor nabízí výkon 146 kW/199 k.

Letos si účastníci RR Days mohou v České republice poprvé vychutnat  jízdu na exkluzivním závodním stroji HP4 RACE. Motocykl je unikátní hned v několika směrech – BMW Motorrad počítá s ruční výrobou pouhých 750 kusů, stroj také jako první na světě disponuje nosným rámem a oběma koly vyrobenými čistě z karbonu. Karbonová je rovněž kapotáž. Motor poskytuje výkon 158/215 k při provozní hmotnosti pouhých 171 kilogramů, díky které je motocykl lehčí než závodní stroje Mistrovství světa superbiků.

Zájemci se mohou RR Days zúčastnit s vlastním motocyklem jakékoliv značky. BMW Motorrad nabízí zapůjčení vhodného vybavení motorkáře, pro jízdu na okruhu doporučuje také používat uzavřenou přilbu s dvojitým
D-zámkem, jednodílnou koženou kombinézu s chrániči, kožené rukavice a ideálně vysoké boty. Na vlastní zodpovědnost je povoleno při jízdě na závodní dráze používat normální přilbu, motocyklové bundy a kalhoty (s výjimkou džínů) s chrániči, rukavice a boty.