BMW Motorrad představuje zadní tlumič výfuku Akrapovič pro BMW R 18

Rozsáhlý program individuálních úprav BMW Motorrad pro BMW R 18 nyní dostává zvukovou podporu v podobě nových zadních tlumičů Akrapovič. Jsou o 97 mm kratší než dva standardní zadní tlumiče, jsou vyrobené z odolné nerezové oceli, lakované matnou černou barvou a spolu se stříbrnou koncovkou nastavitelnou po 90 stupních dodávají zadní části R 18 jednoznačně sportovní vzhled.

Stylizovaný symbol značky BMW – „vrtule“ umístěná uprostřed koncovky – působí jako jemně propracovaný, vysoce kvalitní detail a speciální identifikační prvek. Obuv motorkáře v oblasti kolem spojení se sběrným potrubím chrání jedním šroubem připevněné ochranné prvky.

S celkovou hmotností 8,2 kg jsou oba zadní tlumiče Akrapovič celkem o 1 kg lehčí než standardní provedení, což podtrhuje jejich sportovní charakter.

Nové zadní tlumiče byly pečlivě sladěné s motorem „Big Boxer“ o objemu 1802 cm3 a modelu R 18 a zajišťují mimořádně bohatý a silný zvuk. Tyto zadní tlumiče není nutné zapisovat do dokladů vozidla, protože byly homologovány společně s celým motocyklem.

Nové zadní tlumiče Akrapovič a sada BMW Motorrad Bobber Kit pro model R 18 se vzájemně mimořádně dobře doplňují. Jednomístné sedlo BMW Motorrad Hommage ve stylu bobber, plochý zadní blatník a černý držák registrační značky vytvářejí mimořádně krátkou a ostrou záď, s níž dokonale ladí nové zadní tlumiče výfuku.