BMW Motorrad představuje stavebnici LEGO Technic BMW M 1000 RR

BMW Motorrad a LEGO Group představují stavebnici LEGO Technic BMW M 1000 RR, zkráceně M RR, která se začne prodávat 1. ledna 2022. Tato propracovaná stavebnice přináší do obývacích pokojů špičkovou závodní technologii vysokovýkonného supersportovního motocyklu s výkonem 156 kW (212 k). Tento stroj je navržen tak, aby splňoval nejvyšší výkonnostní požadavky jak v motorsportu, tak na silnici.

Rekordní počet 1920 dílků a působivé měřítko 1:5 naznačují, že 45,5 cm dlouhý model LEGO Technic BMW M 1000 RR je skutečně výjimečný a zcela se vymyká obvyklým standardům. Kromě pečlivé péče o technické detaily nabízí stavebnicová verze modelu M RR řadu prvků, které jistě osloví jak milovníky stavebnic, tak motocyklů.

Mohlo by vás zajímat:  Michek v první etapě bloudil

Stavebnice obsahuje plně funkční komponenty, jako je třístupňová převodovka, přední vidlice typu upside-down a zadní kyvná vidlice s odpružením, dále přístroje se třemi různými možnostmi zobrazení nebo řetěz ve zlaté barvě. Autentickou závodní atmosféru dotváří přiložený stojánek a informační tabule.

Ralf Rodepeter, šéf marketingu a produktového managementu BMW Motorrad: „Když vedení BMW Motorrad představilo BMW M 1000 RR, svůj první M model na dvou kolech, všichni věděli, že to bude něco výjimečného. Stejně tak si tým LEGO Technic uvědomil, že aby vzdal hold M RR, musí přijít s něčím nevídaným. Výsledkem je motocykl a jeho model, které oba ve svých oblastech představují naprostou špičku.“

Stavebnice LEGO Technic BMW M 1000 RR je důkazem, že BMW Motorrad a LEGO pokračují ve svém úspěšném partnerství, a nabízí fanouškům možnost postavit si první model motocyklu BMW Motorrad ve verzi M, který stejně jako jeho skutečný protějšek představuje technickou dokonalost a demonstruje maximální pozornost věnovanou detailům.

Samuel Tacchi, designér společnosti LEGO Group, řekl: „Dostat se pod kůži modelu, který je pro BMW Motorrad tak důležitý, byla zábava. Existuje důvod, proč motocyklová komunita tyto fantasticky navržené stroje tak miluje, a jsme si jisti, že naše verze LEGO Technic bude podobným vítězem jako její skutečný jmenovec.“

Mohlo by vás zajímat:  Nová Yamaha XSR125 Legacy se představuje

Stavebnice LEGO Technic BMW M 1000 RR bude k dostání exkluzivně v prodejnách LEGO a v online obchodě od 1. ledna 2022 a u ostatních prodejců od 1. března 2022 za doporučenou maloobchodní cenu 5299 Kč.


LEGO Technic 42130 BMW M 1000 RR 42130 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Stavebnice LEGO Technic BMW M 1000 RR:

  • Rozměry modelu: 27,7 cm výška/45,5 cm délka/17 cm šířka
  • Model na stojanu: 32,6 cm výška/45,5 cm délka/17 cm šířka
  • Model na malém stojanu: 27,7 cm výška/46,9 cm délka/17 cm šířka
  • 1920 dílů
  • Plně funkční převodovka (tři rychlostní stupně + neutrál)
  • Přední a zadní odpružení
  • Řetěz ve zlaté barvě
  • Tři různé možnosti zobrazení přístrojů
  • Dodává se se stojanem i malým servisním stojánkem, ideální pro vystavení