BMW Motorrad představuje nové F 850 GS Adventure

BMW-F-850-GS-Adventure- (9)

Více než deset let představují modely GS řady F prémiovou nabídku v segmentu cestovních a adventure motocyklů střední třídy. Mezi jejich silné stránky patří vynikající cestovní schopnosti, absolutní připravenost na dálkové cesty, sportovně dynamické jízdní vlastnosti a mimořádné terénní kvality.

V návaznosti na nově vyvinuté BMW F 750 GS a F 850 GS, které byly představeny na podzim 2017, nabídku prémiových motocyklů BMW Motorrad v tomto segmentu nyní rozšiřuje nové BMW F 850 GS Adventure. Nový model Adventure, který je postaven na základech dynamicky a terénně orientovaného modelu F 850 GS, ideálním způsobem spojuje agilitu a cestovní schopnosti, stejně jako lepší terénní vlastnosti a vynikající kvality na dlouhých cestách. Stejně jako legendární BMW GS Adventure s motorem boxer, nové F 850 GS Adventure nyní nabízí zaníceným enduro jezdcům, terénně zaměřeným jezdcům a světoběžníkům dokonalého společníka střední třídy na průzkum odlehlých koutů planety v sedle motocyklu.

Nový řadový dvouválec s čepy klikového hřídele přesazenými o 90° a intervalem zapalování 270/450°

Vývojáři dosáhli silného a emočně plného zvuku použitím klikového hřídele s čepy přesazenými o 90° a intervalem zapalování 270/450°. Vibrace pohlcují dva vyvažovací hřídele nového motoru. Antihoppingová spojka s nastavitelným chodem páčky nejenže vyžaduje zřetelně nižší fyzickou námahu k ovládání, ale také zvyšuje bezpečnost na silnici snížením točivého momentu motoru v případě prudkého brzdění. Hnací síla je na zadní kolo přenášena prostřednictvím šestistupňové převodovky se sekundárním pohonem, který je nyní umístěn na levé straně.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad představuje nové R 12 nineT

Režimy jízdy „Road“a „Rain“plus standardně dodávané systémy ABS a ASC zaručují spousty jízdních zážitků a vyšší úroveň bezpečnosti. Jako volitelná výbava jsou k dispozici jízdní režimy Pro.
Jízdními režimy „Rain“ a „Road“ naplňují nové modely GS individuální požadavky jezdců, zatímco kombinace BMW Motorrad ABS a automatické kontroly stability ASC zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti. Standardní výbavou je dynamické brzdové světlo. Model F 850 GS Adventure může být vybaven volitelnými prvky, jako například dodatečnými jízdními režimy Pro – „Dynamic“, „Enduro“ a „Enduro Pro“, stejně jako dynamickou kontrolou trakce DTC a systémem ABS Pro.

Nový ocelový prostorový rám samonosné konstrukce, optimalizované zavěšení a nové umístění nádrže

Nový ocelový prostorový rám samonosné konstrukce nového F 850 GS Adventure je vyroben z hlubokotažených svařovaných komponent. V rámu je integrován dvouválcový řadový motor, který funguje také jako podpůrný element a nabízí výhody z hlediska torzní tuhosti a robustnosti. Palivová nádrž byla pro optimální vyvážení a vylepšené těžiště umístěna v klasické poloze mezi sedlem a hlavicí řízení. V případě F 850 GS Adventure pojme 23 litrů a v kombinaci s nízkou spotřebou dovoluje dojezd 550 km a víc.

Adventure design, optimalizovaná ergonomie a lepší vhodnost pro cesty kolem světa

Nový, svalnatější design motocyklu zdůrazňuje vhodnost F 850 GS Adventure pro cesty kolem světa. Větší větrný štítek, který lze nastavit ve dvou stupních, stejně jako chrániče rukou nabízejí větší ochranu před větrem a špatným počasím. Široké enduro stupačky, nastavitelné páčky řazení a nožní brzdy a kryt motoru a nosič z nerezové oceli uzavírají standardní výbavu modelu F 850 GS Adventure. Kromě základní verze je F 850 GS Adventure k dispozici také ve stylových variantách Exclusive a Rallye.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad představuje chytré brýle ConnectedRide Smartglasses

Unikátní nabídka volitelné výbavy a Originální příslušenství BMW Motorrad

Nové F 850 GS Adventure do prodeje vstupuje s množstvím volitelné výbavy, která je pro kategorii středně velkých motocyklů unikátní. Zmiňme například různé výšky sedel, jako například sedlo pro dva (odpovídá standardnímu sedadlu F 850 GS), držák pro hliníkové kufry a boční panely, nový full LED světlomet a také dodatečný LED světlomet, výbavu Connectivity s 6,5palcovým, plně barevným TFT displejem či tísňové volání eCall.

Vlastnosti nového BMW F 850 GS Adventure:

 • Výkonný dvouválcový řadový motor o objemu 853 cm3, výkonu 70 kW (95 k) při 8250 1/min a 92 Nm při 6250 1/min.
 • Mimořádně sytý a emočně plný zvuk, který vznikl použitím klikového hřídele s ojničním čepem přesazeným o 90 stupňů a 270/450° intervalem zapalování.
 • Nový robustní ocelový prostorový rám samonosné konstrukce pro preciznější vedení motocyklu.
 • Nová teleskopická vidlice upside-down plus oboustranné hliníkové kyvné rameno s centrální pružinovou vzpěrou pro citlivější reakce.
 • ABS, ASC plus režimy „Rain“ a „Road“ jako součást standardní výbavy.
 • Jízdní režimy Pro se systémem ABS Pro a dynamickým brzdovým světlem, DTC a nové jízdní režimy „Dynamic“, „Enduro“ a „Enduro Pro“ jsou součástí volitelné výbavy.
 • Elektronické zavěšení Dynamic ESA součástí volitelné výbavy.
 • Nový palubní elektrický systém se silnějším alternátorem a startérem.
 • LED přední světlomet jako standard.
 • LED světlo pro denní svícení a další LED světlo jako součást volitelné výbavy.
 • Výbava Connectivity s multifunkčním přístrojovým štítem a 6,5palcovým barevným displejem včetně dalších prvků jako součást volitelné výbavy.
 • Inteligentní tísňové volání eCall jako volitelná výbava.
 • Optimalizované terénní a cestovní schopnosti a vylepšená ochrana před větrem a špatným počasím.
 • Optimalizovaná ergonomie, obzvláště pro nadšence do jízdy v terénu.
 • 23litrová nádrž s dojezdem až přes 550 km.
 • Vylepšený GS Adventure styl zásluhou nového designu.
 • Nová barevná provedení se dvěma stylovými variantami Rallye a Exclusive.
 • Množství volitelných prvků výbavy a doplňků, které jsou v kategorii středně velkých motocyklů jedinečné.
Mohlo by vás zajímat:  KTM nabízí pro rok 2023 řadu balančních kol KTM SX-E

https://youtu.be/D_YNxwV63yE