BMW Motorrad představuje digitální komunikaci a navigace pro cestovní motocykly

Přesné plánování trasy, spolehlivá navigace, zábavní komunikace se spolujezdcem, používání telefonu a pohodový poslech hudby. S volitelnou výbavou BMW Motorrad Connectivity již mnoho motocyklů BMW nabízí inovativní řešení pro každodenní navigaci a používání multimediálních zařízení. Propojení motocyklu, chytrého telefonu a helmy prostřednictvím Bluetooth otevírá zcela nové možnosti, zatímco ovladač Multi-Controller za všech okolností zajišťuje snadnou obsluhu. Běžný přístrojový štít nahradil větší, jasně strukturovaný barevný displej, který jezdci umožňuje používat telefon a média a také zobrazuje další informace o motocyklu nad rámec toho, co bylo dříve možné. Mezi tyto informace například patří rychlost a otáčky motoru.

Volitelný prvek výbavy BMW Motorrad Connectivity ve spojení s aplikací BMW Motorrad Connected ještě více ulehčuje každodenní používání navigace. Spojení chytrého telefonu a motocyklu jezdci umožňuje jasné a spolehlivé navigování do cíle cesty pomocí praktického systému šipek na barevném displeji. Tato metoda je obzvláště efektivní a intuitivní ve městě. Jezdci si mohou mapy stahovat přes domácí bezdrátové připojení, takže při navigování nejsou závislí na mobilní telefonní síti. Mezitím rozdvojený USB kabel chytrý telefon nabíjí. Pro náročnější cesty je v nabídce dobře zavedená navigace BMW Motorrad Navigator, která je s barevným displejem kompatibilní. 

Kombinace přilby s komunikačním systémem BMW Motorrad a volitelné výbavy BMW Motorrad Connectivity umožňuje pohodlné používání telefonu i během jízdy. Barevný displej jezdci zobrazí telefonní seznam jeho chytrého telefonu a umožňuje volbu kontaktu a jeho následné vytočení prostřednictvím ovladače Multi-Controller. Na displeji se zobrazují také příchozí hovory, které lze pomocí ovladače Multi-Controller snadno přijímat nebo odmítat. Informace týkající se jízdy, jako je rychlost a zařazený rychlostní stupeň, jsou na logicky rozvrženém displeji BMW Motorrad zobrazeny trvale. 

Komunikační systém BMW Motorrad umožňuje konverzaci mezi jezdcem a spolujezdcem, používání telefonu a navigování prostřednictvím propojení s BMW Motorrad Navigator – a to vše bez nutnosti, aby jezdec přestal sledovat silnici před ním. Komunikační systém BMW Motorrad, který je bez viditelných drátů plně integrovaný do přilby, nabízí vynikající kvalitu spojení s automatickým potlačováním rušivého hluku. Jezdec a spolujezdec mohou díky bezdrátové hlasové komunikaci volně mluvit. Komunikační systém umožňuje až tři spojení na jednu přilbu. Rozhraní Bluetooth dovoluje jednoduché připojení k zařízením podporujících tuto technologii, jako je například BMW Motorrad Navigator, chytrý telefon, MP3 přehrávač nebo barevný displej. Nový systém BMW Motorrad Communication System 7 nabízí výše uvedené a ještě více. Kvalita hlasu je ještě lepší díky funkci „širokopásmové řeči“. Maximální provozní doba akumulátorů NiMH systému System 7 Carbon je impozantních 16 hodin. Vedle LED displeje je k dispozici také akustické hlášení stavu nabití akumulátorů. Kromě tří známých tlačítek („On/Off“, „+“ a „-“) komunikačního systému BMW Motorrad je System 7 Carbon vybaven dalším spínačem, který prostřednictvím spárovaného mobilního telefonu umožňuje ovládání hlasem. Možné je také automatické přijímání telefonních hovorů.

Navigační systémy a navigační příslušenství BMW Motorrad ukazují víc než jen cestu vpřed. Zavedou jezdce na úžasné cesty a poskytnou jim potěšení z jízdy, které nezná hranice – ať už pomocí mobilního telefonu s aplikací BMW Connected Navigation, telefonu v držáku Smartphone Cradle, pohodlné navigace BMW Motorrad Navigator Street nebo Navigator VI. Navigator Street je základní navigační zařízení BMW Motorrad pro motocykly BMW bez přípravy pro navigaci. Navigátor Street má velký, jasný 4,3palcový dotykový displej, který lze spolehlivě ovládat i v rukavicích a je snadno čitelný i za přímého slunce. GPS navigační zařízení s technologií Bluetooth je schopné přenášet navigační pokyny přímo do přilby a pomocí funkce hands-free umožňuje přijímat nebo vytáčet telefonní hovory během cesty – například pokud si jezdec přeje kontaktovat přímo bod zájmu POI (ve spojení s komunikačním systémem). Navigační zařízení je k dispozici s předinstalovanými mapovými podklady pro Evropu nebo Severní Ameriku. Kromě bezplatných celoživotních aktualizací map je zdarma dostupný plánovací program BaseCamp pro pohodlné plánování individuálních tras, který je ke stažení na stránkách www.garmin.com/basecamp. Paměť navigace Navigator Street je 8 GB, ale lze ji rozšířit pomocí slotu na SD kartu. Navigator VI je špičkový navigační systém BMW Motorrad s mnoha inovacemi a optimální funkčností. Systém má 5palcový displej a je vybaven kruhovým polarizačním filtrem pro dokonalou čitelnost i za silného nebo dokonce přímého slunečního svitu. Kromě 16GB paměti Navigator VI nabízí cílené vyhýbání se městským oblastem prostřednictvím funkce „Winding Roads“. Osobní plánování trasy je také podporováno funkcí „Major Highway a Trunk Road Avoidance“. Ve spojení s funkcí „Motorway Avoidance“ umožňuje výběr nejlepších silnic pro trasy motocyklů. Funkce „Round Trip“ umožňuje plánování tras na základě času, vzdálenosti a průjezdných bodů – to je další způsob, jak udělat z jízdy na motocyklu maximálně individuální a intenzivní zážitek. Funkce „Natural Guidance“ umožňuje mluvené navigační pokyny, jako by je říkal spolujezdec, a ve spojení s technologií Bluetooth nová funkce „Music Streaming“ jezdci dovoluje poslouchat hudbu uloženou v jeho chytrém telefonu. Navigací Navigator IV lze dokonce ovládat i akční kamery. V závislosti na konkrétním modelu motocyklu je možné všechny funkce za jízdy pohodlně a intuitivně obsluhovat prostřednictvím držáku se čtyřmi tlačítky nebo ovladačem Multi-Controller na řídítkách. Ve spojení s přípravou pro navigaci jsou k dispozici i další funkce, jako jsou například stránky „My Motorcycle“ a také varování a informace o stavu motocyklu. Volitelná aplikace Garmin Smartphone Link nabízí informace o dopravních zácpách a počasí v reálném čase. Bezplatné celoživotní aktualizace předem nainstalovaných mapových podkladů a volitelná montážní sada činí z BMW Motorrad Navigator VI perfektního společníka na cesty.

Jednoduchým a praktickým řešením je navigace pomocí osobního chytrého telefonu ve spojení s navigační aplikací BMW Connected Navigator a volitelnou výbavou BMW Motorrad Connectivity. Navigace založená na chytrém telefonu navede jezdce do cíle cesty rychleji prostřednictvím inovativního zobrazování šipek. Ale zdarma nabízená aplikace BMW Connected, kterou je možné snadno stáhnout v obchodech Google a Apple, nabízí ještě větší konektivitu. Výlety lze například zaznamenávat, a dokonce je možné i nahrávat fotografie. Tímto způsobem lze vytvořit z každé cesty digitální vzpomínku. Navíc funkce „First Mile“ umožňuje ukládat pozici zaparkovaného motocyklu, díky čemuž ho majitel velmi rychle najde. Kromě toho aplikace BMW Motorrad Connected umožňuje sdílení cest na platformě „Rever“.

Dvojitá USB nabíječka BMW Motorrad umožňuje během cest nabíjet současně dvě mobilní zařízení z jedné 12V zásuvky. Může to být chytrý telefon, MP3 přehrávač, tablet nebo digitální fotoaparát. Automatická detekce nabíjecí technologie všech běžně dostupných chytrých telefonů umožňuje vysokorychlostní nabíjení s maximálním příkonem až 2 x 2 ampéry. Nabíjet chytrý telefon, navigovat a být online při jízdě na motocyklu – to vše a mnohem víc je možné díky robustnímu držáku chytrého telefonu BMW Motorrad Smartphone Cradle. Prachu a vodě odolný, nárazuvzdorný plastový držák udrží chytré telefony s displeji velkými až 5 palců. Umožňuje také nabíjení chytrého telefonu prostřednictvím zdířky mikro USB, stejně jako bezdrátové nabíjení podle standardu Qi. Qi kompatibilní přístroje tak mohou být pohodlně nabíjeny bez nutnosti použít nabíjecí kabel. Proces nabíjení se spustí automaticky umístěním telefonu do Qi držáku nebo nabíjecí stanice. Obecně řečeno, nabíjení trvá jen o málo déle než z konvenční elektrické zásuvky. Aktuální stav nabití zobrazuje indikátor nabíjení. Nabíjení držáku chytrého telefonu BMW Motorrad přes standardní zásuvku motocyklu je k dispozici jako součást volitelné výbavy. Držák má průhlednou část vyrobenou z antireflexivní ohebné fólie, díky níž jsou displej a navigace vždy jasně viditelné. Držák lze také otočit o 90 stupňů. Dotykový displej tak po celou dobu zůstává snadno čitelný a ovladatelný. 

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“409″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]