BMW Motorrad poprvé v České republice registrovalo více než 1000 nových motocyklů za rok

Navzdory pokračujícím omezením spojeným s pandemií koronaviru v České republice BMW Motorrad již v říjnu kumulovaně registrovalo 1015 nových motocyklů (meziročně +26 %), což odpovídá tržnímu podílu 16 %. I když se toto číslo do konce roku ještě zvýší, registrace přesahující tisíc kusů jsou rekordním výsledkem za celou dobu působení BMW Motorrad na českém trhu. Z uvedeného počtu mělo 98 motocyklů objem do 350 cm3 a 918 nad 500 cm3. Méně než jedno procento připadlo na elektřinou poháněné stroje. 

Nejprodávanějšími modely na českém trhu jsou tradičně velká endura BMW R 1250 GS a R 1250 GS Adventure, která se v letošním roce představila ve výročních barvách oslavujících 40 let řady GS. Za nimi se umístily modely BMW F 900 XR a F 750 GS.

Mohlo by vás zajímat:  Podmol se úspěšně léčí, odebrali mu šrouby z nohou.

Letošní rok byl pro BMW Motorrad klíčový nejen z pohledu počtu registrací, ale také z důvodu budoucí elektrifikace. Značka BMW Motorrad v červenci odhalila zcela nový čistě elektrický skútr BMW CE 04, jehož první kusy dorazí na český trh začátkem příštího roku.