BMW Motorrad dosáhlo nejlepšího výsledku v anketě „Motocykl roku 2022“ čtenářů časopisu MOTORRAD.

Díky vítězstvím v kategoriích „Sports Bikes“, „Tourers/Sports Tourer“ a „Enduro/Supermoto“ a čtyřem druhým a jednomu třetímu místu dosáhlo BMW Motorrad ve 24. ročníku čtenářské ankety „Motocykl roku 2022“ časopisu MOTORRAD dalšího vynikajícího výsledku.

„Zaměstnanci BMW Motorrad a já jsme nesmírně potěšeni vynikajícími výsledky dosaženými v této čtenářské anketě. Ještě jednou bych chtěl čtenářům MOTORRADu ze srdce poděkovat za jejich hlasování a důvěru, kterou nám projevili. Tuto obrovskou popularitu vnímáme jako jasné potvrzení naší důsledné snahy vždy nabízet fanouškům motocyklů BMW Motorrad to nejlepší v daném segmentu,“ říká k výsledkům této čtenářské ankety Dr. Markus Schramm, ředitel BMW Motorrad.

BMW M 1000 RR se umístilo na prvním místě v kategorii „Sports Bikes“. Čtenáři časopisu MOTORRAD, kteří se zúčastnili hlasování, ocenili zejména vynikající kombinaci vysokého výkonu a mimořádné úrovně aktivní jízdní bezpečnosti.

V kategorii nejlepší „Tourer/Sports Tourer“ slavilo BMW Motorrad další vítězství s modelem BMW R 1250 RS, který mezi ostatními vyniká především všestrannými dynamickými jízdními vlastnostmi, sportovním charakterem a vhodností pro cestování na dlouhé trasy.

Vypadá to, že v kategorii „Enduro/Supermoto“ má vítězství „předplacené“ model R 1250 GS/Adventure. Od roku 2009 zvítězil v této kategorii již potřinácté a velké uznání čtenářů časopisu MOTORRAD sklízí díky svému jedinečnému dobrodružnému charakteru na dlouhých cestách, který poskytuje jak při jízdách po okresních silnicích, tak mimo zpevněné cesty. 

V kategorii „Crossover“ obsadilo druhé místo BMW S 1000 XR. Čtenáře časopisu MOTORRAD si získalo fascinující kombinací dynamicky zaměřených jízdních vlastností, vynikajících vlastností pro cestování a individualistického designu.

Mohlo by vás zajímat:  Prvních 20 motocyklů BMW Motorrad pro Policii České republiky

Rovněž druhý skončil v kategorii „Chopper/Cruiser“ motocykl BMW R 18/Classic, a to díky bezkonkurenční kombinaci klasického designu, obnažené techniky a jedinečného motoru boxer o objemu 1800 cm3, který je epicentrem radosti z jízdy.

Další druhá místa získalo BMW R 1250 R v kategorii „Naked Bikes“ a BMW R nineT/R nineT Pure v kategorii „Modern Classics“. V této kategorii se na třetí pozici umístilo ještě BMW R nineT Scrambler.

S dosaženými výsledky je velmi spokojen i nový ředitel prodeje a značky BMW Motorrad, Dr. Alexander Wehr: „Těchto osm ocenění se třemi vítězstvími v kategoriích opět potvrzuje, že v BMW Motorrad máme velmi dobře nastavenou nabídku vysoce emotivních a jízdně skvělých nových modelů. Rád bych také vyjádřil poděkování čtenářům časopisu MOTORRAD za jejich velkou podporu, která je pro nás velkým povzbuzením a motivací k tomu, abychom i nadále dělali vše pro upevnění naší vedoucí pozice na motocyklovém trhu.“

Slavnostní předávání cen se uskutečnilo 30. března 2022 ve Stuttgartu. V pořadí čtyřiadvacátého ročníku čtenářské ankety „Motocykl roku 2022“, která je považována za nejvýznamnější evropské čtenářské hlasování o motocyklech a skútrech, se zúčastnilo 52 333 čtenářů. Od roku 1999 se tohoto hlasování zúčastnilo již hodně přes půl milionu čtenářů, díky čemuž patří udělovaná ocenění k celosvětově nejcennějším a nejváženějším v motocyklovém průmyslu.