BMW Motorrad dodá 135 motocyklů BMW R 1200 RT a BMW F 800 GT ve speciální úpravě Policii ČR

Policie České republiky si objednala 135 motocyklů BMW Motorrad. Jde o dosud největší jednorázový nákup služebních motocyklů pro Polici ČR.

První předání proběhlo 12. prosince 2016, kdy Policie ČR převzala 23 motocyklů BMW R 1200 RT a 53 motocyklů BMW F 800 GT. Policie si motocykly převzala v sídle brněnského prodejce BMW Motorrad Renocar za přítomnosti policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého a generálního ředitele BMW Motorrad pro region střední a východní Evropy Galdrica Donnezana. Zbývajících 59 motocyklů (22 BMW R 1200 RT a 37 BMW F 800 GT) bude předáno 15. dubna 2017.

Oba motocykly se svojí pro dané účely specifickou výbavou své kvality již osvědčily u mnoha policejních sborů po celém světě. Děkujeme také našemu prodejci, společnosti Renocar, za pomoc s tímto kontraktem. Doufáme, že naše partnerství s Policií České republiky bude dlouhodobě pro obě strany přínosné. Samotným policistům, kteří budou jezdit na našich motocyklech, přejeme hezkou jízdu.“ říká Galdric Donnezan, generální manažer BMW Motorrad.

BMW R 1200 RT je výkonný silniční cestovní motocykl, vybavený dvouválcovým motorem boxer o objemu 1170 cm3 a výkonu 92 kW/125 k. Tyto stroje bude Policie ČR využívat v počtu 45 kusů. Zbývajících devadesát motocyklů BMW F 800 GT je vybaveno řadovým dvouválcovým motorem o objemu 798 cm3 a výkonu 66 kW/90 k.

Součástí úprav těchto motocyklů pro použití ve službě Policie ČR je kromě jiného příprava pro radiostanici s Bluetooth přenosem do přilby jezdce, výstražná záblesková světla a maják, padací rámy, speciálně navržená sada kufrů, rozhlasové zařízení s generátorem tónů a hasicí přístroj. Samozřejmostí je také specifické barevné provedení s charakteristickými reflexními plochami.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad představuje Customizing Championship

Policejní motocykly jsou dnes standardní výbavou moderních evropských policejních sborů a představují významný a účinný nástroj pro dopravní policii v rámci plnění úkolů policie při dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Účelem navýšení počtu služebních motocyklů v dohledu nad silničním provozem je zviditelnění služby dopravní policie na všech typech komunikací,“ uvedl policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý na dnešním slavnostním předání.

  Tak snad Policie ČR na nových BMW motocyklech „bude vidět“ i na dálnicích a rychlostních silnicích. Snad Policie ČR na nových BMW motocyklech bude konečně postihovat nepochybně nebezpečnou bezdůvodnou jízdu v levém pruhu. Dnes, kdy hrozí za bezdůvodnou jízdu v levém pruhu pokuta do výše 2 000 Kč na místě, nebo pokuta 1 500 až 2 500 Kč ve správním řízení bez záznamu bodů, Policii takové časté porušování předpisů a ohrožování „normálně uvažujících „ řidičů vůbec nezajímá. Proč ? Ptám se snad denně při opakovaných zážitcích na české dálnici ? Asi je jich málo. Nebo jim chyběly ty motorky.

Tak snad už se blýská na lepší časy. Díky BMW Motorrad, díky dodavateli za to, že policisté budou mít maximální míru bezpečí, bezproblémovou obsluhu, spolehlivost a také potěšení z jízdy při plnění každodenních služebních povinností.

[Best_Wordpress_Gallery id=“6″ gal_title=“BMW Policie“]