BMW Motorrad Concept Link. A nebudete chtít z města ven!

BMW Group na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2017 představí svoji vizi bezemisní městské mobility na dvou kolech: BMW Motorrad Concept Link. Je inspirován designovou studií BMW Motorrad Vision Next 100 a spojuje digitální konektivitu s nároky moderní městské mobility na dvou kolech.

Výjimečný charakter konceptu začne být okamžitě patrný díky zcela novému designovému jazyku. „BMW Motorrad Concept Link není postaven na současných přístupech, ale splňuje základní požadavky na funkčnost, technickou koncepci a digitální realitu dnešních uživatelů. Technologie elektrického pohonu v podobě ploché baterie pod podlahou a kompaktního pohonu zadního kola umožnily vytvořit vysoce originální design, který utváří nový segment. Nízké, protažené tělo motocyklu a ploché sedlo v kombinaci s diagonálně stoupající přední sekcí vytvářejí moderní a přitom jedinečnou siluetu. Práce s barvami ji zdůrazňuje ještě více: přední část v barvě Liquid Metal Titanium kontrastuje s kapotáží v částečně matném černém provedení. Barvy jsou orientovány diagonálně, což podtrhuje dynamický potenciál BMW Motorrad Concept Link. Díky celkově malé výšce se snadno nastupuje jak ze strany, tak dokonce i zezadu. Zpětný chod zajišťuje dobré manévrování, což usnadňuje parkování v těsných prostorech. Sedlo lze podélně nastavit tak, aby vyhovovalo jakýmkoliv požadavkům. Proporce také vytvářejí prostor pro nový odkládací prostor. Ve středové sekci, pod sedlem, se skrývá zavazadlový prostor, nabízející všestranné využití. Jezdec se k němu může kdykoliv snadno a rychle dostat pomocí posuvných dvířek.BMW Motorrad Concept Link promyšleně demonstruje technologii, použitou jako součást designového balíčku. Proto boční panely zcela nezakrývají zadní část boků. Namísto toho se táhnou podél boků jako malá křídla, odhalující technické prvky, jako je hnací ústrojí, chladicí žebra, jednostranná kyvná vidlice, pružící vzpěra a ozubený řemen. Zároveň pomáhají zlepšit proudění vzduchu. Dvě kultovní zadní světla byla integrována do zadních bočních panelů v podobě dvou prvků ve tvaru C. Inspirován konceptem BMW Motorrad Vision NEXT 100, interpretuje BMW Motorrad Concept Link spojení mezi jezdcem, strojem a prostředím pro využití ve městech. Umožňuje jezdci zůstat ve spojení se světem i za jízdy a rozšiřuje tak jeho mobilní svět tím, že mu nabízí nové příležitosti. Kromě jiného Concept ví, co je v jezdcově kalendáři, a tedy jaký bude jeho příští cíl. Díky tomu může vybrat nejrychlejší nebo nejzajímavější trasu a v případě potřeby dokonce i zvolit nejvhodnější hudbu.

Pozornost byla věnována také možnosti užít si jízdu bez jakýchkoliv rozptýlení. Klasický přístrojový panel byl proto opuštěn. Namísto toho se rychlost, navigace a informace o stavu baterie promítají přímo na větrný štítek v jezdcově zorném poli. Sekundární informace jsou zobrazeny na velkém panelu, který perfektně zapadá do designu a je umístěn pod řídítky. Panel poskytuje celou řadu možných způsobů interakce s vnějším světem a komunikace s jinými stroji. Dotykový povrch rozměrného displeje zobrazuje a ovládá extenzivní funkce infotainmentu, konektivity a navigace. Libovolně programovatelná dotyková tlačítka v řídítkách umožňují jezdci přístup k preferovaným, často používaným funkcím, aniž by musel dát ruce z řídítek.
Interakce mezi jezdcem a strojem znamená velký potenciál, pokud jde o bezpečnost, komfort, funkčnost a zážitky z jízdy. BMW Motorrad Concept Link komunikuje s vybavením jezdce. Aby se zdůraznilo toto propojení, pohyb na rukávu bundy otevírá a zavírá posuvné dveře zavazadlového prostoru. Šev na rukávu prozrazuje aktivní oblast. Oblečení řidiče je také módním vyjádřením a záměrně nevypadá jako motocyklová výbava. Lehké loketní a ramenní chrániče byly integrovány do stylového krátkého kabátu vyrobeného z voděodolné lodenové tkaniny a nejsou pod moderním střihem kabátu viditelné.

BMW Motorrad Concept Link od BMW Motorrad. Znáte lepší představu o budoucnosti městské mobility?

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“269″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]