Blacktrack BT-03. Café racer s duší Harley-Davidson Fat Boy

Blacktrack_BT-03- (1)

Pro omezený počet zájemců představila společnost Blacktrack Motors sídlící v Lucembursku motocykl BT-03. Tento speciál má základ ve značce Harley-Davidson a to v oblíbeném modelu Fat Boy. Přestavba vznikla jako vzpomínka na „staré dobré časy“. Sacha Lakic, zakladatel Blacktrack Motors a hlavní designér na toto téma říká: „ Důvod proč jsem vytvořil BT-03 je, že takovéto stroje byly stroje mého mládí. Harley Davidson XLCR 1000 se vyráběl mezi lety 1977 a 1979. Bylo jich vyrobeno pouhých 3133 kusů. Když jsem naposledy uviděl XLCR v ulicích Paříže, řekl jsem si, že přesně takovýto stroj chci dát světu a v moderním pojetí.“

Málokdo by při prvním pohledu v BT-03 hledal Fat Boye. BT-03 je o lehčí než Fat Boy, váží „pouhých“ 248 kg. Dlouhá nádrž je zakázkově vyráběná, stejně jako malá přední kapotáž, brýle předních tlumičů, přední blatník, zadní kapotáž a kryt zadního tlumiče. Na sedle, které má velmi nízký profil je použita prémiová kůže, malé červené plexi kryje tachometr. Podvozek tvoří komponenty firmy Öhlins a hliníková kola jsou od firmy Dymag. U brzd jsou použity brzdové třmeny značky Beringer a stejné značky jsou i brzdové pumpy a páčky.

BT-03 je třetím výsledkem snahy a fantazie společnosti. První BT-01, stroj postavený na základě Hondy CX500, následoval BT-02, postavený na základě Triumphu Thruxton R jako přestavba na Norton Manx. Na rozdíl od dvou prvních je BT-03 svou koncepcí jiná. Veliký V-twin o objemu válců 1868 ccm, zastavěný do prakticky originálního rámu Fat Boye, dominuje celému stroji. Na rám pak navazuje ručně vyráběný podsedlový rám, nesoucí zadní část.

Mohlo by vás zajímat:  Laia Sanz úspěšně projela 629 kilometrů třetí etapy DAKARu 2021

BT-03, jejíž designovým předobrazem byl Harley Davidson XLCR 1000, café racer ze sedmdesátých let, je možné si už teď objednat. Každému budoucímu vlastníkovi ale nesmí chybět trpělivost, protože předpokládaná doba dodání je cca jeden rok. Cena se odvíjí od šikovnosti zájemce, což znamená, že je individuální. Konkrétní částku na každou motorku je potřeba vyjednat přímo s výrobcem v Lucembursku.