Bezpečně na motorce – Akademie: O posledním záříjovém víkendu se konal kurz v Písku – foto + video

Poslední zářijový víkend byl ve znamení bezpečného ježdění na motorce. V Písku se odehrával víkendový kemp pod taktovkou Bezpečně na motorce – Akademie. Osobně jsem letos pro nadměrnou lenost či nedostatek času nepřihlásil a tak jsem  se tam byl podívat jen „na skok“ . Sobota byla tím dnem, který mi nesmlouvavě připomněl, že projít takovou zkušeností je k nezaplacení. Tak snad příští rok.

Ale co vlastně takový kemp obnáší? Každý z těch co nezaváhali, absolvoval 6 disciplín. Kromě enduro trati (byla mimo areál) jsem mrknul na těch pět dalších – jízdu na technickém silničním okruhu, pravidelnost jízdy, přednášku o výběru správné helmy, první  pomoc zaměřenou na nejčastější zranění motorkářů a vyjížďky po krásné okolní krajině na demo-motorkách. Škoda, že jsem neměl víc času, a tak jsem nemohl některou z připravených motorek tří značek (BMW, Ducati, Yamaha) osobně vyzkoušet na projížďce. Takhle jsem si je „užil“ jen v klidu na místě a opak už jen hleděl jak mizí v dáli.

Jednotlivé party/týmy se přesouvaly od jedné disciplíny ke druhé a bylo vidět, že si to užívají. Při polední přestávce se pak mezi přítomnými rozjel vodopád zážitků a získaných zkušeností. Vzájemně si předávali i rady a hodnocení již absolvovaných částí bohatého programu.

Po přestávce se pomalu vydávali za dalšími výkony a informacemi. Večer to určitě všichni rozjeli a v neděli budou odjíždět bezpečněji a s jistotou protřelých motorkářů. Osobní zážitky z jednotlivých víkendových akademií nabídnout zatím nemůžu, ale kdo chce, může se alespoň mrknout na pár fotek a video.

Mohlo by vás zajímat:  XSR900 DB40 Prototype Breaks Cover na Goodwood Festival of Speed