BESIP spouští kampaň „Auto vs. Motocykl“

Letošní rok přivede na české silnice největší počet motorkářů v historii samostatné České republiky. Za 14 dní nás čeká zatím největší sraz milovníků značky Harley-Davidson na našem území a uprostřed letních prázdnin se jede Velká cena silničních motocyklů v Brně. Bezpečnost jezdců na motocyklu a ohleduplné chování řidičů aut je pro BESIP jedním z hlavních témat v této sezoně.

BESIP zahajuje kampaň zaměřenou na vztah motorkářů a řidičů osobních vozidel. „V této kampani představíme 10 vytipovaných nejkrizovějších situací, se kterými se na silnici obě dotčené skupiny nejčastěji setkávají. Najdete je zde. Primárně nám jde o vysvětlení rozdílnosti obou strojů v silničním provozu a zlepšení vzájemné tolerance obou někdy i znepřátelených skupin,“ říká pověřený ředitel BESIPu Tomáš Neřold.

Motorkáři jsou jednou z nejrizikovějších skupin na našich silnicích, což nelichotivě dokládají čísla z dopravních nehod. Za posledních 24 let na našich silnicích zemřelo 2310 motorkářů, dalších 15 856 bylo těžce zraněno a 52 708 lehce. Z dat loňského roku se dá vyčíst hodně. Například mezi nejrizikovější stroje patří motorky v objemové třídě 460 až 850 ccm (19 mrtvých), sami jezdci v jedné stopě zavinili 1 684 dopravních nehod, při kterých zemřelo 40 lidí, nejčastěji motorkáři umírali v Ústeckém kraji (8 mrtvých) a nejrizikovějším časem je 16 až 18 hodina.