Battle of the Kings letos už potřetí. Kdo bude králem customů Harley-Davidson pro rok 2017?

Právě startuje 3. ročník soutěže dealerských přestaveb Harley-Davidson Battle of the Kings. Tentokrát v rámci regionu střední a východní Evropy vzniklo ve 13 dealerstvích 13 unikátních customů, na nichž mechanici H-D demonstrovali svůj nápad, kreativitu, zručnost i umění individualizace. Všechny soutěžní přestavby jsou nyní hotovy a je možné pro ně hlasovat až do 14. února na této speciální webové stránce.

Široká veřejnost tak nejprve zvolí 6 nejzdařilejších přestaveb, z nichž následně odborná porota vybere Krále Customů regionu střední a východní Evropy, který bude vyhlášen začátkem března. Tentokrát se do Battle of the Kings zapojila 3 česká dealerství, a to Ostrava, Hradec Králové a pochopitelně Praha, která se pyšní vítězstvími z předešlých dvou ročníků.  Zda dokáže H-D Praha zopakovat úspěchy minulých let a naplnit své ambice, nebo v letošním ročníku zaboduje jiné dealerství bude už otázkou následujících týdnů.

 Omezený rozpočet, stanovený termín a výběr jednoho ze tří možných modelů jakožto „čistého plátna“ pro přestavbu – takové byly podmínky 3. ročníku Battle of the Kings. Některá dealerství se zaměřila především na styl, design a konstrukční detaily, které ocení opravdoví znalci, jinde vznikly téměř zcela nové modely. To je i pro letošní rok případ dealerství H-D Praha, které tentokrát připravilo retro model na globální úrovni, kdy se museli vrátit prakticky o 100 let zpět, k prvopočátkům značky.

„Ať už jde o stavbu do soutěže nebo pro zákazníka, máme vždycky ambici postavit mimořádnou pecku, o které se bude mluvit. Ne nutně v kladných superlativech, mnohem důležitější, než prvoplánový obdiv je, když ti, kteří tomu opravdu rozumí, řeknou „H-D Praha to dala“. Zároveň chceme vytroubit do světa, ze hranice neexistují ani u staveb, které jsou určené pro denní ježdění, a že v malém Česku je pro jejich tvorbu, díky šikovným rukám a otevřeným hlavám, ráj,“ říká Jarda Vavřina z pražského dealerství značky.

Vítěz regionálního kola Battle of the Kings bude znám už začátkem března a následně postoupí do velkého finále. To bude od předešlých ročníků výrazně odlišné, kdy se uskuteční až v listopadu na veletrhu EICMA 2017 v italském Miláně. Právě tam se mezi sebou utkají národní a regionální šampioni a zároveň bude vyhlášen a korunován celkový vítěz Battle of the Kings 2017. Ten musí letos obstát v konkurenci dalších 119 přestaveb z Evropy, Afriky a Středního Východu.  

Na všechny soutěžní přestavby se můžete podívat ZDE.