Baggery Indian Motorcycle z limitované edice „Elite“

Indian Motorcycle, první americká motocyklová značka, představila dvě nové limitované edice baggerů v rámci své premiérové třídy „Elite“. Indian Challenger Elite a Chieftain Elite 2022 s exkluzivním designem v custom stylu a omezenými počty vyrobených kusů nabídnou dokonalý styl a naprostou exkluzivitu. 

„Při navrhování našich nových baggerů Elite jsme nevynechali jediný detail: od designových prvků přes prémiové vybavení až po pokročilé technologie zlepšující jízdu,“ řekl Aaron Jax, viceprezident Indian Motorcycle. „Ať už dáváte přednost Indianu Challenger s kapalinou chlazeným motorem, nebo živelnějšímu projevu vzduchem chlazeného modelu Chieftain, modely Elite posouvají obě platformy dál nádhernými designovými custom prvky, osazenými přímo z továrny.“

Indian Challenger Elite

S pouhými 200 kusy, z nichž jen 25 přichází do Evropy, zažívá Indian Challenger Elite svou premiéru. Jeho styl inspirovaný automobily „muscle car“ přitahuje pozornost, zatímco špičkový výkon zprostředkuje bezkonkurenční jízdní vlastnosti. Prémiové vybavení spolu s pokročilými technologiemi vytváří za jízdy dokonalé pohodlí – ať už křižujete ulicemi města nebo cestujete po zapadlých silnicích.

Styl inspirovaný automobily Muscle Car

Lakování v odstínech šedá Stealth a černá metalíza s akcenty v barvě Indy Red zvýrazňují americké svaly Challengeru Elite. Červeně prošívané sedlo a barevně sladěné logo Elite doplňují design motocyklu inspirovaný výkonem.

Špičkový výkon

Srdcem Indianu Challenger Elite je kapalinou chlazený motor PowerPlus o objemu 1768 cm3 (108 ci). Vidlicový dvouválec s nejvyšším výkonem 122 koní a točivým momentem 178 Nm propůjčuje Indianu Challenger Elite bezkonkurenční jízdní vlastnosti. Díky třem jízdním režimům si jezdci mohou přizpůsobit palivovou mapu výběrem z režimů Rain, Standard nebo Sport – výsledkem je jeden motocykl se třemi odlišnými charaktery motoru. Každý jízdní režim byl navržen s vlastním odlišným nastavením kontroly trakce tak, aby ladila se specifickým mapováním konkrétního režimu.

Prémiové vybavení a technologie zlepšující jízdu

Díky spoustě prémiových doplňků a pokročilých technologií zlepšujících jízdu nebudou mít jezdci problém ujet stovky kilometrů denně. Elektronicky nastavitelné předpětí zadního odpružení značky Fox umožňuje pohodlně přizpůsobit motocykl jízdě s větším nákladem nebo ve dvou, zatímco intuitivní technologie Smart Lean jezdce udrží bezpečně na dvou kolech. Podsvícené ovladače se lépe používají v noci, zatímco adaptivní LED světlomety spolu s LED světly nabízí vynikající viditelnost, protože adaptivní světlomet upravuje rozptyl světla na základě úhlu náklonu motocyklu. Nastavitelný plexištít, prémiové plotny a vyhřívané rukojeti přispívají k pohodlnému zážitku z jízdy.

Kromě toho vylepšený a plně integrovaný 400wattový audio systém PowerBand s reproduktory v bočních brašnách produkuje křišťálově čistou kvalitu zvuku při jakékoli rychlosti. Špičkový sedmipalcový dotykový displej motocyklu se systémem RIDE COMMAND umožňuje propojení s Apple CarPlay® a GPS s krokovou navigací*. Mezi standardní prvky modelu Indian Challenger Elite patří ABS, bezklíčové zapalování, systém sledování tlaku v pneumatikách a voděodolné boční brašny s dálkovým zamykáním a více než 68 litry úložného prostoru.

Indian Chieftain Elite

Chieftain Elite 2022, navržený pro náročné jezdce, kteří požadují to nejlepší z nejlepšího, kombinuje sofistikovaný design s detaily inspirovanými custom scénou zakomponovanými přímo z továrny. Chieftain Elite je velmi exkluzivní, protože ze 150 vyrobených kusů je jich pro Evropu k dispozici pouze 20.

Styl inspirovaný custom scénou

Krása spočívá v detailech. Atraktivní lak Chieftainu Elite Heavy Metal Smoke doplňují prémiové bronzové povrchy na logu Indian Motorcycle na nádrži, přezkách bočních brašen, středové konzoli, krytu primárního rozvodu a airboxu. Leštěné bronzové povrchy na krytech rozvodových tyček, krytu klaksonu a vačkovém víku posouvají styl Chieftain Elite na zcela novou úroveň. Aerodynamická kapotáž modelu Chieftain Elite, boční brašny s ostrými křivkami a tvrdými hranami přispívají k agresivnímu vzhledu motocyklu. Kromě toho LED světla na bočních brašnách, dvoudílné pohodlné sedlo, nízké odpružení, precizně zpracovaná kola a prémiové tmavé povrchové úpravy dotvářejí styl modelu Chieftain Elite.

Bezkonkurenční, vzduchem chlazený výkon

Chieftain Elite s nejvýkonnějším vzduchem chlazeným motorem Indian Motorcycle, Thunderstroke 116, nabízí špičkový výkon a točivý moment 171 Nm. Deaktivace zadního válce zvyšuje pohodlí jezdce při jízdě v pomalejším provozu, zatímco tři volitelné jízdní režimy Tour, Standard a Sport umožňují upravit odezvu plynu tak, aby odpovídala jízdnímu stylu.

Prémiové vybavení a technologie zlepšující jízdu

Chieftain Elite 2022 ve standardní výbavě nabízí prémiové vybavení, včetně adaptivního světlometu Pathfinder LED, nastavitelného a tónovaného plexištítu, prostorných hliníkových ploten, zadních LED světel pod bočními brašnami, podsvícených ovladačů a integrovaného 400wattového audio systému PowerBand. Stejně jako Indian Challenger Elite má Chieftain Elite sedmipalcový dotykový displej se systémem RIDE COMMAND s Apple CarPlay® a GPS navigací*. Mezi standardní prvky výbavy patří ABS, bezklíčové zapalování, systém sledování tlaku v pneumatikách a voděodolné boční brašny s dálkovým zamykáním a více než 68 litry úložného prostoru.

Jezdci, kteří si chtějí přizpůsobit svůj Indian Challenger Elite nebo Chieftain Elite, tak mohou učinit pomocí příslušenství na vylepšení stylu, pohodlí či cestovního komfortu. Majitelé modelu Challenger Elite mohou zadní části přidat ještě více custom stylu pomocí světel Pathfinder LED Saddlebag Light, zatímco majitelé modelu Chieftain Elite mohou ještě zlepšit viditelnost pomocí světel Pathfinder S LED Driving Lights. Modely Elite lze dále vylepšit dvoumístným vyhřívaným a chlazeným sedlem ClimaCommand, které nabízí individuální ovládání pro jezdce a spolujezdce. Majitelé obou modelů si mohou užít delší vyjížďky díky všestranné kolekci Spirit Lake Luggage Collection, barevně sladěným pevným spodním kapotážím, barevně sladěnému kufru a až 800 wattům audia PowerBand.

Modely Indian Challenger Elite a Chieftain Elite budou dostupné pouze na vybraných trzích. Ceny a dostupnost ve vašem regionu vám sdělí váš místní mediální zástupce Indian Motorcycle. Na fotografiích je zobrazen model určený pro severoamerický trh, který může být vybaven příslušenstvím. Modely pro jiné trhy se mohou lišit.

*navigace nemusí být k dispozici na všech trzích.