Automobilka MINI představuje koncept elektrické koloběžky MINI Citysurfer Concept – foto + video

Automobilka MINI představuje inovativní koncept individuální mobility do městských aglomerací. Koloběžka MINI Citysurfer Concept kombinuje agilní jízdní vlastnosti elektricky poháněné koloběžky se stylovým designem britské prémiové značky. Kompaktní rozměry a možnost koloběžku složit nabízejí společně s nízkou hmotností pouhých 18 kg široký rozsah využití. MINI Citysurfer Concept lze používat samostatně, nebo v kombinaci s ostatními druhy dopravních prostředků. Koloběžku je možné snadno převézt v zavazadlovém prostoru nového třídveřového MINI či v autobusech nebo vlacích. Jednostopý koncept nezabírá místo a umožňuje zábavný a pohodlný způsob přepravy i v těch městských oblastech, které nejsou motorovými vozidly dostupné.

Jednorychlostní elektromotor v náboji zadního kola se ovládá pomocí akcelerátoru na řídítkách a umožňuje dosahovat rychlosti až 25 km/h. Elektromotor zůstává v nečinnosti, dokud jezdec vlastní fyzickou aktivitou nevyvine minimální rychlost. Deaktivuje se zmáčknutím brzdové páčky.

Elektrickou energii motor čerpá z ion-lithiové baterie umístěné v rámu koloběžky. Baterii lze dobít pomocí 12V automobilové zásuvky nebo přes klasickou domácí elektrickou zásuvku. Koloběžka rovněž umí rekuperovat kinetickou energii, takže si sama dobíjí baterii ve chvíli, kdy stisknete páčku brzdy. Dojezd na čistě elektrickou energii se pohybuje v rozmezí 15 až 25 kilometrů, takže se skvěle hodí na každodenní krátké dojíždění například do zaměstnání.

Koloběžka MINI Citysurfer Concept je vybavena velkými koly se vzduchem huštěnými pneumatikami, které se výborně hodí pro jízdu na rozbitém povrchu. Její mimořádně praktickou stránku podtrhuje nízko umístěná stojná plocha, pevný rám a výškově stavitelná řídítka.

Mohlo by vás zajímat:  Limitovaná edice modelu Yamaha R1 GYTR PRO k 25. výročí

Představením koloběžky MINI Citysurfer Concept společnost BMW Group opět dokazuje svoji kreativitu při vytváření dlouhodobě udržitelných řešení pro budoucí mobilitu. Flexibilní koncepty mobility hrají v dnešním urbanizovaném světě klíčovou roli.