Aktualizovaná řada KTM SX pro rok 2022

Nejúplnější a technologicky nejpokročilejší sestava strojů Motocross a Supercross. Po desetiletích plynulého toku informací ze závodního paddocku na výrobní linku KTM je kompletní řada 2022 KTM SX blíže než kdy jindy k titulům získávaným na motocyklech. Nové modely, navržené na závodní dráze a dokonale splňující vynikající výkonové standardy KTM v jejich aktualizovaném provedení 2022, jsou absolutní referencí pro celosvětové soutěže Motocross a Supercross.

Modelová řada KTM SX-F, navržená pro ty, kteří znají důležitost pevné technické základny, je volbou vítězů. Řada 4-taktních motorů 2022 zahrnuje tři modely, které využívají značných zisků KTM v tomto segmentu, a to díky nejnovější technologii zavěšení WP XACT a pokročilým technologickým řešením, včetně Traction Control, Launch Control, variabilního mapování motoru a spolehlivých startérů.

Mohlo by vás zajímat:  Pocta ikonickému Red Bull Erzbergrodeo, speciální edice KTM 300 EXC TPI ERZBERGRODEO

2022 KTM 450 SX-F, nejčistší definice pokročilé motocyklové technologie, je extrémně kompaktní balíček, který produkuje bezkonkurenční výkon 63 koní nejúčinnějším možným způsobem. KTM 250 SX-F se vyznačuje nepřekonatelnou přímou rychlostí ve třídě, která posouvá hranice výkonu, a KTM 350 SX-F v ideálním případě kombinuje hbitost 250 s ještě větším chvěním motoru.

Nová řada dvoutaktů staví na odkazu špičkového výkonu pro začínající i zkušené závodníky a zahrnuje tři odlišné modely. KTM 125 SX, měřítkem v této divizi, je vývoj motocyklu, který obsadil sedm z 12 nejlepších míst v evropském šampionátu EMX125 2020. Ve své aktualizované verzi z roku 2022 může KTM 150 SX bojovat se silnými 250 čtyřtaktními motory, zatímco KTM 250 SX je dvoudobý motor se stejným pocitem světla.

Všechny modely KTM SX v plné velikosti 2022 mají povrchovou úpravu rámu potaženou závodní oranžovou barvou, která dále posiluje blízkost vítězných strojů mistrovství hvězd Red Bull KTM Factory Racing. Aktualizovaný rám dokonale ladí s novým modrým potahem sedadla a čerstvými barvami v grafice, aby vizuálně zdůraznil úzký vztah k továrním strojům KTM.

Joachim Sauer – produktový manažer KTM Offroad: „Nová řada SX je především o blízkosti našich závodních strojů a motocyklů podnikajících na závodních okruzích po kontinentech. Tyto balíčky zdokonalujeme již několik let a cítíme, že propojení, jak po stránce estetické, tak i po stránce výkonu, je nyní užší než kdy dříve. Abychom to dokázali, dali jsme produkční kola mistrům světa MXGP a MX2 a jsem rád, že jsou překvapeni a ohromeni svým výkonem. Bylo vhodné dát modelům 2022 ještě „drsnější“ vzhled s modrým a oranžovým designem a připomenout jezdcům a fanouškům, že v žádném výběhu není nikde v dosahu více motokrosových příprav READY TO RACE. “

Mohlo by vás zajímat:  Spolupráce společností KTM a ETS Racing Fuels přináší skělé výsledky

Při zkouškách produkčních modelů 2022 KTM 450 SX-F a KTM 125 SX hvězdy Red Bull KTM Factory Racing a významné světové motokrosové mistry FIM Jeffrey Herlings a Tom Vialle zaznamenali působivě konkurenceschopné časy. 

Modely 2022 KTM SX budou k dispozici u autorizovaných prodejců KTM od května 2021.

Zdroj a foto: KTM

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*