Akce „Začněme spolu aneb kolama dolů“ má za sebou první kolo

2019-04-20-zacneme-spolu-aneb-kolama-dolu-motorky-policie- (6)

V Ústeckém kraji dnes, v sobotu 20. dubna 2019, odstartoval 2. ročník preventivní aktivity zaměřené na bezpečnost řidičů motocyklů. Projekt s názvem „Začněme spolu aneb kolama dolů“ připravilo Ředitelstvím služby dopravní policie PP ČR ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR. Realizaci dnešní zajistilo Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje.

Výjezd motorkářů proběhl organizovaně za doprovodu dopravních policistů na policejních motocyklech. Společná jízda se uskutečnila na stanovené trase v délce 76 kilometrů. Účastníci jízdy obdrželi před začátkem jízdy reflexní šle, které přispívají ke zvýšení viditelnosti v silničním provozu.

Startovalo se v 10:00 hodin na parkovišti pod horou Říp. Trasa vedla po silnici II/608 ve směru Roudnice – Lovosice. V Lovosicích po nájezdu na silnici I/15 se pokračovalo do Mostu. Kolona zhruba 400 motocyklů na mostecký polygon dorazila před polednem.

Policie opět chystá společné vyjížďky „Začněme spolu aneb kolama dolů 2019“

Na polygonu se účastníci jízdy zapojili do programu připraveného ve spolupráci s centrem bezpečné jízdy, které je součástí Autodromu Most. V areálu výcvikového centra proběhly ukázky kurzů bezpečné jízdy na cvičných plochách i aktivní trénink bezpečné jízdy pro jednotlivce. Motorkáři si mohli ověřit přesnost rychloměrů motocyklů porovnáním stanovené rychlosti s rychlostí měřenou policejním radarem. Zároveň si mohli prostřednictvím testu vyzkoušet své teoretické znalosti z pravidel na silnicích.

Dnešní zahajovací akce na se zúčastnil ředitel Ředitelství služby dopravní policie PP ČR brig. generál Ing. Tomáš Lerch. Za Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje se do akce zapojil vedoucí krajské dopravní policie plk. Jiří Ušák. Aktivním podílem k úspěchu akce přispěl také krajský koordinátor BESIPu Jan Pechout.

Mohlo by vás zajímat:  Honda Forza 350 se představuje pro rok 2023

Cílem projektu je oslovení motorkářů, prezentace nových bezpečnostních prvků motorkářům a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny. Primárně jde o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň o osvětu všech účastníků silničního provozu. Neméně důležitým cílem je zvýšení pocitu důvěry a empatie mezi motorkářskou komunitou a dopravními policisty – policisté nejsou pro motorkáře soupeři nebo nepřátelé, ale jsou partneři se společným cílem bezpečného návratu.

V Ústeckém kraji motocyklisté v loňském roce zavinili 160 nehod (+ 26 ve srovnání s rokem 2017). Zemřelo při nich 7 lidí (+ 3 ve srovnání s 2017). Těžká zranění utrpělo 15 osob (- 6 ve srovnání s 2017). Lehkých zranění policisté evidují 106 (+ 14 ve srovnání 2017). Alkohol byl zjištěn u 9 řidičů (+ 1 ve srovnání 2017).