Abarth podporuje tým Movistar Yamaha MotoGP i v sezoně 2016

Již druhým rokem po sobě bude Abarth oficiálním sponzorem a dodavatelem oficiálních vozidel továrního závodního týmu Yamaha, který bude soutěžit v mistrovství světa FIM MotoGP 2016. Logo Štíra se objeví na přední části kapotáže motocyklů Yamaha YZR-M1 několikanásobných šampiónů Valentina Rossiho a Jorge Lorenza.

160118_Abarth_Yamaha_01

V sídle společnosti Telefónica España v Barceloně dnes proběhla prezentace týmu Movistar Yamaha MotoGP pro sezonu 2016, která začne 20. března v Kataru a skončí 13. listopadu ve Španělsku. Za tým Movistar Yamaha MotoGP se ji budou účastnit šampióni Valentino Rossi a Jorge Lorenzo s motocykly YZR-M1. Značka Abarth se k japonskému obhájci titulu mistra světa připojí již podruhé a podpoří jej jako oficiální sponzor a dodavatel oficiálních vozidel.

160118_Abarth_Yamaha_02

Značka Abarth, která dokáže zprostředkovat ducha závodních okruhů v každodenním životě ze všech nejlépe, potvrzuje tímto prestižním partnerstvím své postavení v automobilové branži. Abarth sdílí s úspěšným motocyklovým týmem také sportovního ducha a touhu vyniknout. Tyto vlastnosti jsou hluboce zakořeněné v DNA Abarthu. Partnerství vystihuje nejlépe model Abarth 595 Yamaha Factory Racing. Speciální série představená minulou zimu vychází z verze 595 Elaborabile, u které byly výkon, výfuk a podvozek odladěné podobně jako u motocyklu. Výsledkem je motor 1.4 T-Jet o výkonu 160 k, výfuk s variabilním protitlakem a čtyřmi koncovkami Record Monza, 17palcová kola a sada zavěšení Abarth by Koni s tlumiči s FSD ventilem a sníženými pružinami Eibach.

151110_Abarth_DIM_01

Vrcholem je model 695 Biposto se speciálním zpracováním karoserie, který byl vytvořen pro jezdce týmu Movistar Yamaha MotoGP a představen v prosinci loňského roku během prvního ročníku ankety Gazzetta Sports Awards. Model 695 Biposto je moderní ikonou značky a dokonalou kombinací silničního a závodního vozu, která povahu závodních vozů přenáší do modelu pro každodenní použití. Abarth 695 Biposto je výsledkem špičkového vývoje. Disponuje motorem 1.4 T-jet o výkonu 190 k (nejvýkonnějším motorem instalovaným v silničním modelu Abarth), váží pouhých 997 kilogramů, jeho výkonová hmotnost činí 5,2 kg/k (nejlepší hodnota v dané kategorii) a zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za excelentních 5,9 sekundy. K tomu všemu přidává špičkovou dynamiku, jež pramení mimo jiné z rozšířeného rozchodu kol a velmi kompaktní karoserie. V dnešní době se navíc jedná o první silniční vůz na světě ve své třídě vybavený převodovkou s ozubenými zámky, která umožňuje řazení převodových stupňů bez použití spojkového pedálu.

Mohlo by vás zajímat:  Po triumfech následoval pád z jedenácti metrů. Podmol na NIGHT of the JUMPs

151110_Abarth_DIM_02

Partnerství mezi značkou Abarth a týmem Yamaha začalo již v roce 2007 na startovním roštu australské Grand Prix na Phillip Islandu, kde se dvojice oficiálních motocyklů Yamaha YZR-M1 sedlaných jezdci Valentinem Rossim a Colinem Edwardsem představila v barvách inspirovaných světem Štíra. Tato událost byla oslavou znovuzrození značky Abarth, jejíž historie začala právě ve světě dvou kol. V roce 1928 velmi mladý Carlo Abarth zvítězil ve svém prvním motocyklovém závodě. O rok později pak postavil motocykl vlastní konstrukce a opatřil jej znakem štíra.

160118_Abarth_Yamaha_03