2022 MotoGP: Hledání dokonalosti začíná

V šesté sezóně MotoGP KTM se Red Bull KTM Factory Racing a Tech3 KTM Factory Racing ujmou RC16 v soutěži o nejdelší sérii v historii tohoto sportu. Brad Binder, Miguel Oliveira, Raul Fernandez a Remy Gardner se pokusí najít nové milníky v kampani 21 Grand Prix.

Všechny trasy vedou na Losail International Circuit 6. března a šestnáctý rok v řadě, kdy Grand Prix Kataru zahájí mistrovství světa MotoGP. Rok 2022 bude teprve šestou sezónou, kdy je KTM na roštu MotoGP. Zejména Losail byl dějištěm jejich úplně prvního vystoupení v MotoGP na plný úvazek v roce 2016. Během tohoto intenzivního studijního období se továrna často snažila zmenšit mezeru na špici. Od té doby se vyšvihli do popředí s pěti vítězstvími v Grand Prix a 12 umístěními na stupních vítězů za pouhých půl dekády.

Binder (26 let, 17 vítězství v kariéře, dvě v MotoGP) se připravuje na svou třetí sezónu MotoGP, vše s Red Bull KTM Factory Racing. Oliveira (27, 15 vítězství v kariéře a tři v premiéře) vstoupil do MotoGP o rok dříve, ale v současnosti je nejplodnějším z kvarteta a ve třech kampaních stál pětkrát na stupních vítězů, všechny s KTM RC16.

Red Bull KTM Factory Racing vítá Francesca Guidottiho v roli týmového manažera, přičemž Ital dohlíží na druhou sezonu bývalých týmových kolegů z Moto3 a Moto2 Bindera a Oliveiry společně na soupisce jezdců. Guidotti přenese své dřívější zkušenosti a nuance v kategorii do vytříbeného nastavení, které se zaměří na čisté výsledky, přičemž testovací tým KTM – vedený Danim Pedrosou a Mikou Kallio – stojí v čele vývoje KTM RC16 mimo Grand Prix.

Mohlo by vás zajímat:  Honda ukazuje nové koncepční nákresy modelu Hornet

KTM čelí roku 2022 se čtyřmi továrními jezdci a továrními stroji díky čtvrtému roku spolupráce s týmem Tech3 KTM Factory Racing Team. Hervé Poncharala opět pomůže uvést dva vzrušující nové rekruty: mistra světa Moto2 Remyho Gardnera (23 let a šest vítězství v kariéře) a druhého Raula Fernandeze z roku 2021 (21 a 10 triumfů ve dvou třídách). Oba jezdci prošli GP Academy KTM a legendárním nastavením Aki Ajo v divizích Moto2 i Moto3.