Podmol začal mistrovství světa třetím místem

Pátečním závodem v Berlíně odstartovala sezona mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Libor Podmol vybojoval v úvodu třetí místo. Z vítězství se radoval Němec Luc Ackermann, na druhém místě skončil Španěl Maikel Melero. Další čeští závodníci Petr Pilát a Filip Podmol nepostoupili z kvalifikace. „Za bednu jsem velmi šťastný, popravdě jsem tento výsledek nečekal. V dopoledním tréninku jsem si lehce narazil rameno a málem zničil tetování mojí dcery na ruce. To mě trochu rozhodilo,“ dodal s úsměvem Podmol, který v minulém ročníku šampionátu skončil na celkovém třetím místě.

Většinu triků Libor Podmol v ostrém tempu a na tvrdém dopadu několik měsíců nepředváděl. Jen tři týdny před šampionátem vrazil trénovat do Španělska. „Naštěstí v kvalifikaci se mi jelo skvěle, byl jsem soustředěný, správně dýchal a jel přesně. Jízdu jsem si užíval,“ popisoval Podmol, který ve finále ukázal divákům bodyvarialový trik California roll. „Na ten jsem si dával největší pozor, je to nejtěžší trik pro mě. Při tréninku jsem ho raději ani nedával nebo nesebral odvahu ho předvést ani do molitanu. Jsem velice rád, že to při závodě vyšlo.“

Soupeři, zejména Němec Luc Ackerman, při závodech dává také dvojité salto. O tom, zda plánuje Podmol zařadit do svého programu jízdy tento nejtěžší trik, nemá ještě zcela jasno. „Uvidím, jestli ho někdy použiji. Strategii mám však trochu jinou,“ prozradil Podmol, který při tréninku ve Španělsku před sezonou zkoušel Flair. „Spíše se budu chtít zaměřit na čistotu jízdy. Mám ale pár nápadů. Nové triky vyzkouším, až budu mít možnost potrénovat doma do molitanu. Českého závodníka čekají v letošní sezoně také X-Games v americkém Minneapolis, které se uskuteční v červenci. V minulém roce vybojoval druhé místo.