Plán HARLEY-DAVIDSON na příští roky. Víme co pro nás značka připravuje.

Značka Harley-Davidson oznámila podrobnější informace o svém růstu s názvem „Plán Harley-Davidson“ do roku 2022.

Smělé záměry, které dnes zveřejňujeme, posílí obrovský potenciál a konkurenční sílu společnosti Harley-Davidson – naše výjimečné schopnosti při vývoji a výrobě produktů, atraktivní globální image značky a samozřejmě naši skvělou dealerskou síť,“ říká Matt Levatich, president a CEO společnosti Harley-Davidson, Inc. „Kromě našich stávajících věrných zákazníků odstartujeme novou revoluci jednostopé svobody, abychom oslovili i nové zákazníky, kteří ještě nepoznali nadšení z jízdy v jedné stopě.“

Na základě komplexního vyhodnocení všech složek a důrazu na přístup „customer first“ vznikl „Plán Harley-Davidson“, který zahrnuje následující:

 • Nové produkty – zachovat si přízeň stávajících zákazníků a inspirovat nové jezdce díky prohloubení vedoucí pozice na trhu velkých motocyklů a expanzi na nové trhy a do nových segmentů nabídky.
 • Lepší dostupnost – vyjít vstříc požadavkům zákazníků prostřednictvím nových typů prodeje a služeb.
 • Silnější dealerská síť – větším důrazem na výkony vylepšit finanční sílu dealerů a dále zdokonalit poskytované služby zákazníkům Harley-Davidson.

Nové produkty

Hlavní body zahrnují:

 • Posílení vedoucí pozice v oblasti velkých motocyklů díky tomu, že budou i nadále vyvíjeny stále lepší, technologicky pokročilé motocykly kategorie Touring a Cruiser, které přitáhnou nové jezdce a posílí vazbu stávajících jezdců Harley-Davidson a umožní jim jezdit déle.
 • Představení nové modulární platformy motocyklů střední třídy 500 cm3 až 1250 cm3, která bude pokrývat tři samostatné kategorie produktů a čtyři objemové třídy, počínaje prvním modelem kategorie Adventure Touring, Harley-Davidson Pan America 1250. Dále se představí model Custom 1250 cm3, Streetfighter 975 cm3 – všechny tyto modely budou podle předpokladu od roku 2020. Do roku 2022 budou následovat další modely.
 • Vývoj nové řady přístupnějších motocyklů s menším zdvihovým objemem (250-500 cm3) určených pro rychle se rozvíjející asijské trhy prostřednictvím plánované strategické spolupráce s výrobcem v Asii. Tento nový produkt a širší zastoupení by mělo posílit růst zákaznické základny Harley-Davidson v Indii, což je jeden z největších a nejrychleji rostoucích trhů na světě, i na dalších zahraničních trzích.
 • Vedoucí pozice na trhu elektrických motocyklů díky uvedení prvního elektrického motocyklu Harley-Davidson, modelu LiveWire, v roce 2019 – první z širokého portfolia elektrických strojů bez spojky s jednoduchým ovládáním „twist and go“, který z H-D učiní lídra v elektrifikaci motocyklové oblasti. Na model LiveWire navážou další modely, do roku 2022 nabídne  H-D také elektrické motocykly s nižší hmotností a výkonem, které umožní nové jízdní zážitky a přitáhnou nové jezdce.
 • hmotností a výkonem, které umožní nové jízdní zážitky a přitáhnou nové jezdce.

Lepší dostupnost

Společnost Harley-Davidson rozšíří své metody přístupu na trh, a splní tak všechna očekávání zákazníků:

 • Vytvoří nové zákaznické služby a zvýší loajalitu zákazníků v širokém spektru prodejních kanálů – včetně vylepšení a rozšíření globálních digitálních možností společnosti díky rozvoji webu Harley-Davidson.com a jeho integraci s dealerskými službami pro stávající i nové zákazníky.
 • Naváže strategické partnerství s největšími globálními poskytovateli služeb e-commerce a zpřístupní nabídku Harley-Davidson pro miliony nových potenciálních zákazníků.
 • Zavede nové formáty prodeje – včetně menších městských showroomů pro prezentaci značky ve městech, pro posílení prodejů rozšířeného portfolia produktů Harley-Davidson a pro rozšíření mezinárodní distribuce oblečení a módních doplňků

Harley-Davidson Pan America 1250

První motocykl Harley-Davidson v kategorii Adventure Touring bude Harley-Davidson Pan America 1250 s plánovaným uvedením v roce 2020. (Je zobrazen prototyp. Produkční model se může lišit. Dosud není k dispozici k prodeji. Zobrazené budoucí modely nemusí být dostupné na všech trzích.)

Harley-Davidson LiveWire

Elektrický motocykl Harley-Davidson LiveWire – první z širokého portfolia elektrických strojů bez spojky s jednoduchým ovládáním „twist and go“, který naší společnosti zajistí vedoucí pozici v elektrifikaci motocyklů – plánované uvedení na trh v roce 2019. (Je zobrazen prototyp. Produkční model se může lišit. Dosud není k dispozici k prodeji. Zobrazené budoucí modely nemusí být dostupné na všech trzích.)

Připravovaný model Streetfighter

Tento motocykl Streetfighter 975 cm3 bude součástí nové modulární platformy motocyklů Harley-Davidson střední třídy (500 cm3 až 1250 cm3), která je plánována na rok 2020. (Je zobrazen prototyp. Produkční model se může lišit. Dosud není k dispozici k prodeji. Zobrazené budoucí modely nemusí být dostupné na všech trzích.)

Připravovaný model Custom

Nový custom Harley-Davidson s atletickým svalnatým výrazem má odstrojený charakter velkého dragsteru a 1250 cm3 agresivního výkonu. Plánované uvedení je v roce 2021. (Je zobrazen prototyp. Produkční model se může lišit. Dosud není k dispozici k prodeji. Zobrazené budoucí modely nemusí být dostupné na všech trzích.)

Připravovaný elektrický model Harley-Davidson

Široká nabídka elektrických modelů přinese lehké, obratné stroje s perfektními vlastnostmi pro městský provoz. Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet nový styl jízdy v jedné stopě, je jejich dostupnost plánována do roku 2022. (Je zobrazen grafický koncept. Produkční model se může lišit. Dosud není k dispozici k prodeji. Zobrazené budoucí modely nemusí být dostupné na všech trzích.)

Připravovaný elektrický model Harley-Davidson

Široká nabídka elektrických modelů přinese lehké, obratné stroje s perfektními vlastnostmi pro jízdu ve městě. Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet nový styl jízdy v jedné stopě, je jejich dostupnost plánována do roku 2022. (Je zobrazen grafický koncept. Produkční model se může lišit. Dosud není k dispozici k prodeji. Zobrazené budoucí modely nemusí být dostupné na všech trzích.)

Kromě budování větší základny jezdců si společnost od „Plánu Harley-Davidson“ slibuje nárůst hodnoty, stabilizaci a posílení dosavadního podnikání, navýšení kapitálové návratnosti (ROIC) společnosti Harley-Davidson Motor Company a zvýšení příjmů a zisků, které umožní vyšší výplaty pro akcionáře. Tato akcelerovaná strategie bude vyžadovat značné investice. Společnost má v plánu vše financovat prostřednictvím obsáhlého snižování nákladů a přesměrování dříve plánovaných investic a prostředků včetně provozních investic až do roku 2022 ve výši 450 až 550 milionů USD a kapitálových investic do roku 2022 ve výši 225 až 275 milionů USD. Celkově by měl plán Nové směry pro Harley-Davidson vygenerovat více než 1 miliardu USD nárůstu ročního výnosu v roce 2022 v porovnání s rokem 2017. Investiční principy společnosti Harley-Davidson se soustředí na stabilizaci a posílení stávajícího podnikání, zvýšení exkluzivní pozice značky a investice do ziskových projektů orientovaných na růst. Společnost očekává, že tyto principy spolu s důrazem na disciplinovanou alokaci kapitálu umožní značce Harley-Davidson podnikat s konkurenceschopnějšími náklady a efektivními výdaji.