Offroadový kurz na Honda Africa Twin

Celodenní kurz offroadové jízdy na motocyklech Honda Africa Twin v roce 2019 v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Jízda v terénu, překážky a nakoenc volná jízda. To vše na jednom místě.

Jízda v terénu se od jízdy na asfaltové silnici značně liší. Důležité jsou základy jízdy po nezpevněném povrchu. Začátek je pozvolný a osvojit si může každý správnou pozici těla na motorce, jízdu ve stupačkách, ovládání plynu, dávkování přední a zadní brzdy.

Terenní trať je nenáročná a zvládne ji i úplný enduro začátečník. Dráha je rozdělena na několik stanovišť (překážek) a instruktoři každou názorně ukáží a pak si je všichni osobně vyzkouší. Začíná se na volném prostranství a tak i začátečník bude mít šanci zvyknout si na motorku. Pokračováním jsou snadné překážky a dle individuálních výkonů se bude postupně zvyšovat náročnost. Na každý pohyb přijde okamžitá zpětná vazba od instruktorů.

Závěr dne patří volným jízdám.  Celou trať už účastníci jistě zvládnou díky předchozímu cvičení. Teorie je diobrá, ale viditelné zlepšení se dostavuje jedině s tréninkem a toho je v nabídce dostatek. Všechny jízdy pod dohledem zkušených instruktorů. Profesionální fotograf bude u toho, takže zachytí dobré i méně dobré zážitky řidičů.

Kurz může zájemce absolvovat na vlastním motocyklu Africa Twin za 2.490 Kč, nebo si motocykl po dobu trvání kurzu zapůjčí od pořadatele. Kurz včetně zapůjčeného motocyklu stojí 4.990 Kč. Při zapůjčení motocyklu je nutné složit vratnou kauci 15.000 Kč.

A kam se právě můžeme chystat a přihlásit?

AT Experience 26.5.2019 Milovice