Harley-Davidson spustil předběžné objednávky modelu LiveWire pro evropské zákazníky

Společnost Harley-Davidson oznámila spuštění předběžných objednávek nového elektrického motocyklu LiveWire pro Evropu. Zájemci mohou na webu Harley-Davidson vyhledat nejbližšího autorizovaného dealera modelu LiveWire, na vybraném dealerství podat předběžnou objednávku a složit zálohu. Pro rok 2019 bude k dispozici pouze omezený počet motocyklů, o které je velký zájem, proto výrobce doporučuje nečekat a rychle jednat. Objednávky a zálohu na motocykly z prvních evropských dodávek mohou přijímat pouze dealerství, která jsou autorizovanými prodejci Harley-Davidson LiveWire. První dodávky jsou plánovány na podzim 2019.

 „S nadšením oznamujeme spuštění předběžných objednávek modelu LiveWire v Evropě ke dni 15. dubna“, říká Steve Lambert, mezinárodní marketingový ředitel ve společnosti Harley-Davidson. „Sledovali jsme obrovskou vlnu zájmu o tento motocykl a nebývalý počet lidí, kteří ho chtějí mít jako první. Těšíme se na podzim, kdy budeme moci dodat první motocykly LiveWire šťastným majitelům. LiveWire je pro nás výjimečný nový produkt a nabízí stejně výjimečné jízdní zážitky. Jsme si jistí, že tato vlna zájmu přesáhne možnosti prvních dodávek, proto doporučujeme všem zájemcům o jeden z prvních motocyklů, aby se spojili se svým nejbližším autorizovaným dealerem a zajistili si motocykl.“

LiveWire představuje budoucnost značky Harley-Davidson. Moderním jezdcům nabízí výkonný elektrický pohon, inovativní design a přelomovou mobilní konektivitu. Motocykl dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,0 s, zrychlení ze 100 na 130 km/h zvládne za 1,9 s. Vysokonapěťová baterie umožňuje dojezd 225 km ve městě nebo 142 km při kombinovaném provozu podle měření na základě metodiky MIC City a MIC Combined při rychlosti 113 km/h.

Dynamiku modelu LiveWire maximalizuje pevný podvozek, který byl navržen pro obratné a jisté ovládání v městských ulicích. Špičkové přední a zadní odpružení SHOWA je osazené do lehkého rámu z litého hliníku. Podvozek je extrémně pevný a přispívá k přesnému a obratnému řízení s dobrou odezvou do řídítek. Motocykl LiveWire je vybaven technologií H-D Connect nabízející mobilní konektivitu, která spojí majitele s motocyklem LiveWire pomocí chytrého mobilního telefonu prostřednictvím nejnovější verze aplikace Harley-Davidson.

Vedoucí pozice při elektrifikaci motocyklové oblasti je základním prvkem komplexní strategie More Roads naší společnosti, která se soustřeďuje na nové produkty, oslovení širšího okruhu zájemců a posílení pozice dealerů. LiveWire je jedním z mnoha nových produktů, které otevřou nové trhy a segmenty a pomohou při budování nové generace jezdců po celém světě.

Prohlášení k uváděnému dojezdu:

Odhadovaný dojezd je uváděn na základě metodiky SAE J2982 a vychází z očekávaného výkonu plně nabité baterie při používání za specifikovaných podmínek. Skutečný dojezd se bude lišit v závislosti na stylu jízdy, počasí a stavu výbavy.